בעקבות הקורונה: מגדל מבצעת צעדי התייעלות

החברה, שסיימה את הרבעון הראשון של 2020 בהפסד של מאות מיליונים, מקטינה את תוספות השכר לעובדים. הבכירים יפחיתו משכרם 8%-10%
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת מגדל ביטוח מבצעת צעדי התייעלות בעקבות משבר הקורונה, אשר הוביל לירידות חדות בשוקי ההון בארץ ובעולם, ולירידה בהכנסות החברה, שסיימה את הרבעון הראשון לשנת 2020 בהפסד של 563 מיליון שקל.

רן עוז, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר: "במטרה לצלוח בצורה היעילה ביותר את המשבר הכלכלי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, הואצה תוכנית ההתייעלות והנהלת החברה התאימה את רמת ההוצאות וההתנהלות העסקית למצב הנוכחי מתוך אחריות גדולה לביטחון התעסוקתי של עובדיה ומתוך הנחת יסוד שהעובדים והמנהלים הינם שותפים וצריכים להירתם בזמנים קשים ומאתגרים. זאת בכדי להחזיר את החברה למובילות ורווחיות, כך שהם יוכלו לקחת חלק בהצלחתה.

רן עוז | צילום: פזית עוז

בהסכמה בין הנהלת החברה לוועד העובדים הוחלט כי תוספות השכר לשנת 2020 ולשנת 2021 יאוחדו, יופחתו וישולמו בינואר 2021. כצעד ראשון, וכדוגמה אישית, הוחלט כי שכרם של היו"ר, המנכ"ל, חברי הדירקטוריון והמנהלים הבכירים יופחת זמנית בשיעור של עד 10%".

הפחתת שכר

יו"ר הדירקטוריון, ניר גלעד, והמנכ"ל, רן עוז, יפחיתו את שכרם בשיעור של 10% עד סוף שנת 2020. שכרם של חברי הדירקטוריון יופחת בשיעור של 8% ושכרם של יתר נושאי המשרה הבכירים והסמנכ"לים יופחת באופן מדורג עד 8%.

בנוסף, חברת מגדל פועלת לצמצום עלויות כמו למשל הורדת עלויות תפעול שונות ובחינת ההתקשרויות מול ספקים חיצוניים. 

הנהלת החברה וועד העובדים הגיעו להסכמות, וביניהן: הבונוס בגין שנת 2019, שהסתיימה ברווח, ישולם, למרות המשבר, במשכורת יולי 2020. מקדמה לבונוס שולמה בערב חג הפסח; תוספות השכר לשנת 2020 ולשנת 2021 יאוחדו, יופחתו וישולמו בינואר 2021; הפחתה בתקציבי רווחה נוספים.

על פי הערכות שביצעה מגדל ביטוח, החיסכון הצפוי מכל המהלכים שהחברה מבצעת הינו  כ-50 מיליון שקל על פני השנים הקרובות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email