בעקבות מאבק הלשכה: כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח נעצרה לפחות עד כינון ממשלה חדשה

"יש הסכמה רחבה בין רוה"מ, ח"כ ניר ברקת והממונה על רשות שוק ההון בנושא זה • ח"כ ברקת לרוזנפלד: "מיד לאחר הבחירות נשב איתכם, נקשיב לכם וניתן מענה לסוכני הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות פעילות אינטנסיבית של נשיא והנהגת הלשכה בסוגיית כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח, הובטח על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ח"כ ניר ברקת, המיועד לתפקיד שר האוצר הבא, והממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת, כי הטיפול בנושא ייעצר עד לכינון ממשלה חדשה. יש לציין, כי השבוע פרסמו חברת האשראי "מקס" וחברת הביטוח AIG על שיתוף פעולה ביניהן לצורך הקמת סוכנות ביטוח בידי מקס.

השבוע נפגש נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, עם ח"כ ברקת, שאמר בפגישה: "מיד אחרי הבחירות נשב איתכם, נקשיב היטב, נלמד מה קורה בעולם וניתן מענה לסוכני הביטוח".

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

בנוסף לפגישה עם ח"כ ברקת, שנתן את הבטחת נתניהו, הצליח נשיא הלשכה לשכנע גם את הממונה על שוק ההון ד"ר ברקת להמתין עם הטיפול שלו באישור לחברת מקס, עד הדיונים שיתבצעו לאחר כינון ממשלה חדשה. בפנייה לחברי הלשכה סקר רוזנפלד את פעילות הלשכה בנושא: "הנהגת הלשכה פועלת באופן יומיומי ומתמשך למניעת כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח. בין היתר פרסנו בפני מקבלי ההחלטות הרלוונטיים בכנסת ובממשלה את המשמעות ההרסנית של גורמים אלו תחת איצטלה של 'סוכנות ביטוח' תמימה לתחום הביטוח, ביחוד בימים בהם כנסת ישראל עובדת במתכונת מצומצמת של 'תקופת בחירות' ולא יכולה לדון בהשלכות העתידיות של מהלכים מסוג זה.

"בשבועות האחרונים ערכה הנהגת הלשכה פגישות רבות, לרבות עם יועציו המקצועיים של רוה"מ. בנוסף, התקיימה פגישה של נשיא הלשכה עם שר האוצר המיועד מטעם הליכוד ח"כ ניר ברקת. שמחנו להבין כי יש הסכמה רחבה בין רוה״מ, ח״כ ניר ברקת ומשה ברקת על עצירת המהלך של כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף עד כינון ממשלה חדשה, כניסת שר אוצר חדש וקיום דיונים מקיפים ובחינת כל ההשלכות, יחד עם הלשכה.

"שוחחתי עם הממונה על שוק ההון וביקשתי ממנו להמתין כאמור לדיונים מעמיקים בנושא והודיתי לו על הסכמתו זו. אינני רואה בהודעה זו בשורה סופית, גם אם מדובר בעצירת מהלכים לעת עתה, נמשיך להפוך כל אבן בכל הזירות עד אשר נביא בשורה לענף כולו וכמובן למבוטחים והיא – מניעה של גורמים אלו להיכנס 'כסוכנות ביטוח' ולפגוע בענף כולו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email