בעקבות משבר הסייבר: הראל ביטוח רוכשת את שירביט

לביטוח ופיננסים נוסע כי הראל ביטוח חתמה על מזכר הבנות לרכישת פעילות הביטוח של שירביט. העסקה מוערכת בכ-100 מיליון שקל. גורמים בענף: "משבר הסייבר הוא שהביא למכירת החברה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות מתקפת הסייבר הקשה שחוותה, ניהלה שירביט לאחרונה משא ומתן עם מספר חברות ביטוח בענף. כעת, נודע לביטוח ופיננסים כי הראל ביטוח שבשליטת יאיר המבורגר תרכוש את שירביט, וככל לקוחות שירביט יהפכו להיות לקוחות הראל. הצדדים חתמו על מזכר הבנות מוקדם יותר השבוע.

שירביט חברה לביטוח הוקמה בשנת 2000 ונמצאת בבעלות פרטית של איש העסקים יגאל רבנוף. בשנת 2020 מונה צביקה ליבושור לתפקיד מנכ"ל החברה.

צביקה ליבושור מנכ״ל שירביט. צילום: באדיבות המצולם

מאז ספגה שירביט פריצת סייבר ניהלו מספר חברות ביטוח, בהן הפניקס, משא ומתן לרכישת החברה או פעילותה. בתקופה האחרונה החליטו בהראל להיכנס גם הם למשא ומתן עם החברה, שנוהל מתחת לרדאר עד שהצדדים הגיעו להסכמות, כאמור.

על פי הערכות בענף, שווי תיק הביטוח של שירביט נפגע פחות מהצפוי בעקבות מתקפת הסייבר, ואף התאושש מאז, ועל כן שווי העסקה מוערך ביותר מ-100 מיליון שקל.

במסגרת העסקה צפויה הראל לקלוט את עובדי שירביט. העסקה, שכפופה לאישור הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת אינה כוללת את פעילות הנדל"ן של שירביט, את בנייני המשרדים, ואת ההון בקופת החברה, שמוערך בעשרות מיליוני דולרים.

צילום קאבר: יח"צ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email