בעקבות נגיף הקורונה: חברות הביטוח הפסיקו לבטח כנסים ותערוכות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות נגיף הקורונה, חברות הביטוח מוציאות מפוליסות הביטוח את סעיף הפיצוי לחולים ממגיפות. פעילות זו מתנהלת כאשר חברות ומפעלים ברחבי העולם מבקשות לרכוש כיסוי ביטוחי לגבי השתתפות בתערוכות וכנסים, כולל מופעים מוסיקליים ואירועי ספורט.

בדרך כלל, נהגו חברות ומפעלים עד כה לא לרכוש פוליסת ביטוח הכוללת כיסוי ביטוחי למקרה של חולי ממגיפות. אולם יש מארגני תערוכות ואירועים שרוכשים פוליסה הכוללת כיסוי ביטוחי למקרים של חולי ממגיפות, כאשר הפוליסות האלה נרכשות שנתיים לפני האירוע.

כנסים רבים בוטלו | צילום: Shutterstock

מארגני אירועים ותערוכות שרכשו כיסוי ביטוחי למקרה של מגיפה, יוכלו לתבוע פיצוי מחברת הביטוח בשל הקורונה, באם האירוע עמד להתקיים במדינה שהטילה הגבלות על נסיעות לחו”ל או הגבילה מספר המשתתפים באירועים.

עד כה בוטלו אירועים בולטים, כמו תערוכת המובייל הבינלאומית בברצלונה MWC, מרוץ המכוניות Grand Prix שנגחאי ויריד האמנות של באזל שעמד להתקיים בהונג קונג.

בלויד’ס העריכו שההפסדים למבטחים של חלק מהאירועים האלה יסתכמו בכ־100 מיליון דולר. בלויד’ס גם עוקבים אחר מארגני אולימפיאדת טוקיו שעומדת להתקיים בקיץ. ההערכה היא, שביטול האולימפיאדה תסב הפסדים גדולים למבטחי המשנה.

לחץ על המבטחים הסינים לשווק פוליסות בריאות זולות

הממשל הסיני הגביר את הלחצים על חברות הביטוח הסיניות לזרז שיווק פוליסות ביטוח בריאות מוזלות, שיכללו כיסוי למקרה שיחלו בנגיף הקורונה. הובטח למבטחים שהפוליסות האלה יאושרו במהירות ע”י הרגולטור.

במקביל יש התקשרות של הממשל הסיני עם אתרי ביטוח בינלאומיים. זאת במטרה לבטח את אלפי עובדי מערכת הבריאות בפני נגיף הקורונה.

גם הרגולטור של הביטוח בסין ביצע התאמה בדרישות האקטואריה לביטוחי בריאות, תאונות וביטוחי חיים. מהלך זה יוזיל את פרמיות הביטוחים האלה בשיעור של 3 עד 5 אחוזים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email