בעקבות עלייתו מחדש של קמפיין שוקה באופן מצונזר: הלשכה הגישה בקשה לביזיון ביהמ"ש

לפני שבועיים קבע בית המשפט כי על ביטוח ישיר להפסיק לאלתר את הקמפיין. כעת הוא מורה לחברה להגיב תוך 10 ימים על בקשת הביזיון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח הגישה ביום ראשון השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לביזיון בית משפט ואכיפת פסק הדין המורה על הסרת הקמפיין של ביטוח ישיר. החברה העלתה מחדש את תשדיר הפרסומת בכיכובה של שני כהן לאחר שהסירה ממנו שתי שורות. בבקשה טוענת הלשכה כי מדובר בהפרת פסיקת בית המשפט, וכי הסרטון הכולל את אותם המסרים שנמצאו אסורים בפסק הדין, ובכלל את המסר לפי סילוק הסוכן מהתמונה יביא להוזלת עלויות בהתקשרות ישירה. "חזרתה של מזכירתו של שוקה אל מסך הטלוויזיה, יחד עם הציטוטים הללו יוצרים בעליל בלבול בקרב הצופים שמוליך לרושם כאילו צו המניעה עוכב, שלא לומר בוטל". השופט אליהו בכר הורה לביטוח ישיר להגיב בתוך 10 ימים על בקשת הביזיון והודיע כי ייתן את החלטתו חמישה ימים לאחר מכן.

מתוך קמפיין שוקה
מתוך קמפיין שוקה

כזכור, לפני כשבועיים קבע השופט בכר כי על חברת ביטוח ישיר להפסיק לאלתר את הקמפיין הפרסומי עם סוכן הביטוח 'שוקה'. בנוסף, הטיל השופט הוצאות בסך 351 אלף שקל על ביטוח ישיר ומנהליו. "התנהלות הנתבעים במסגרת קמפיין שוקה הינה התנהלות פסולה", כתב השופט בכר בפסיקתו. לדבריו, "החברה ביקשה לרכוש לעצמה נתח שוק גדול יותר על דרך של פגיעה במתחריה – סוכני הביטוח. הפגיעה לא מתבטאת רק בהצגתם כארכאים, מיושנים, ומיותרים כפי טענת החברה, כאשר הצגה שכזו לא הייתה בהכרח מביאה לתוצאה האמורה ולפיה התנהלותם פסולה, שכן חלק מכללי התחרות ההוגנת הינו הצגת היתרון היחסי שקיים למתחרה אחד על פני עוסקים אחרים באותו תחום". השופט בכר אף הוסיף כי "הצגתם של המתחרים באופן שאינו מדויק ופוגעני, לשון המעטה, היא אופן התנהלות בלתי ראוי לטעמי. נקודת המוצא ממנה יוצאת החברה כי אין מקום בעולם הביטוח לעוסק אחר (סוכן הביטוח) הינה בעייתית בעיני, בהיותה לא מוסרית בעליל".

לפני שבוע הגישה ביטוח ישיר לבית המשפט העליון ערעור ובקשה לעיכוב פסק הדין. ואולם שופט ביהמ"ש העליון, יעקב עמית, דחה את בקשת ביטוח ישיר ופסק: "איני רואה ליתן צו ארעי בשלב זה" והעביר את הבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין לתגובה של לשכת סוכני הביטוח ושאר העותרים עד לתאריך 19 במאי 2016.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email