בעקבות פניית הלשכה: סוכני הביטוח יוגדרו כמקצוע חיוני

רוזנפלד: "אני שמח שהממונה על רשות שוק ההון הכיר בחשיבותם של סוכני הביטוח כחיוניים לציבור. אנחנו מודים לו על ההרתמות למען הסוכנים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני ביטוח פעלה בימים האחרונים מול הממשלה לשלב את סוכני הביטוח כעובדים חיוניים במסגרת תקנות החירום. כפועל יוצא לכך, בדיון בוועדת כספים השבוע, הודיע הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת, כי הוא ימליץ לשר הרווחה להגדיר את סוכן הביטוח כ"מקצוע חיוני".

ברקת אמר במהלך הדיון כי יגיש את הבקשה הנדרשת שתהפוך את סוכני הביטוח כך שיוגדרו כמקצועי חיוני במסגרת תקנות שעת חירום שגובשו. הצעד הזה יאפשר לסוכנים ניידות גבוהה יותר, בצל משבר הקורונה, בשעה שהשירותים שלהם נדרשים יותר מתמיד והסוכנויות נתקלות בנחשול של בקשות מצד הציבור המודאג.

ליאור הורנציק | צילום: גיא קרן

נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו״ב ליאור רוזנפלד: “הכללתו של סוכן הביטוח כמקצועי חיוני היא הכרח וצו השעה. אני מבקש להודות לשר הרווחה, אופיר אקוניס, לראש רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת וליו"ר ועדת הכספים, ח"כ עודד פורר״.

חמצן לציבור

מ"מ וסגן נשיא הלשכה, סו״ב ליאור הורנצ'יק: "בשבועות האחרונים אין לנו שגרה והטלפון לא מפסיק לצלצל. אנחנו נתקלים בעשרות אלפי בקשות מהציבור המודאג שרוצה פתרונות. עלינו לספק אותם ואנחנו נעמוד בפרץ, לשם כך הכרחי שנוגדר כמקצוע חיוני ונמשיך לשרת את הציבור כעורק של חמצן״.

יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכה, סו״ב אייל פז מציין כי "החסכונות ארוכי הטווח של הציבור הפכו בימים אלה למשענת ליום סגריר עבור רבים. עלינו מוטלת החובה לייעץ, גם במצבי קיצון, בצורה שקולה ואחראית לציבור. מצד שני אנחנו חייבים את הכלים הרגולטוריים החיוניים להצלחתנו״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email