בעקבות פניית נשיא הלשכה: תוקן מצע מפלגת "כולנו"

המצע טען כי סוכני הביטוח מייעצים באופן מוטה לטובת מי שמשלם עמלות גבוהות יותר; עו"ד רועי כהן נשיא להב: "חוסר הבנה של כותבי המצע"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המצע של מפלגת "כולנו" לכנסת ה־21 בתחום הפנסיה, שפורסם ביום חמישי האחרון בעמוד הפייסבוק של המפלגה, עורר זעם רב בקרב סוכני ביטוח. בפרק פנסיה במצע המפלגה, תחת הכותרת "מה נעשה", נכתב: "נמשיך לתקן עיוותים צרכניים ואחרים בשוק הפנסיה והחובה", בין היתר נכתב: "נקבע עמלת הפצה אחידה – כיום סוכני הביטוח מייעצים באופן מוטה לטובת מי שמשלם עמלות גבוהות יותר".

יש לציין, כי בהופעתו של שר האוצר משה כחלון, יו"ר כולנו, בכנס הפנסיוני שהתקיים באילת לפני שבועיים, הביע השר תמיכה בעמדת סוכני הביטוח בנושא משבר הריסקים וציין את שיתוף הפעולה עם הלשכה: "משבר הריסקים ייפתר כמו שפתרנו ביחד עם הלשכה הרבה דברים, כי אין מה לעשות – אתם צודקים", אמר כחלון.

כהן. "בעמלת הפצה אין לסוכנים אינטרס כלשהו" | צילום: אופיר אייב

כאמור, הסעיף במצע כולנו המתייחס לעמלות ההפצה של הסוכנים עורר זעם גדול בקרב הסוכנים; נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, פנה בתחילת השבוע אל עו"ד רועי כהן, נשיא להב ומועמד במקום ה־11 בכולנו, וביקש לתקן את המעוות במצע.

מקצוע חשוב לציבור

בשיחה עם עו"ד רועי כהן, הוא מסביר ל"ביטוח ופיננסים", כי הופתע מהמידע וכלל לא היה מודע לסעיף במצע שפורסם: "זה נבע מחוסר הבנה של כותבי המצע שלא יודעים מה זו עמלת הפצה. פניתי אליהם וביקשתי מהם לבדוק מחדש את המידע שקיבלו עם מי שהסביר להם מה זו עמלת הפצה; הסברתי להם שבעמלת הפצה אין לסוכנים אינטרס כלשהו מלבד זה של הלקוח. הפיסקה הוסרה מיד לאחר פנייתי. אני, שמלווה את סוכני הביטוח בארבע השנים האחרונות כנשיא להב, רואה בהם את הגורם המרכזי בקרב העצמאים שקמים בבוקר לעוד רגולציה ובירוקרטיה ומנסים לשרוד, שצריך לסייע להם, וגם שר האוצר משה כחלון רואה את הסוכנים בעיניים אלו, גם בעתיד. במצע המפלגה אנחנו ממליצים על כלים נוספים גם לסוכני הביטוח כדי להתמודד עם הקשיים של ניהול עסק, לרבות רשת ביטחון בניהול ההוצאות ועוד.

"עבורי מקצוע סוכן הביטוח הוא חשוב וקריטי לציבור הישראלי, שחייב לקבל ייעוץ מקצועי וראוי וייצוג הולם מול חברות הביטוח. זו הייתה אי הבנה בעקבות מידע שנתנו להם. בשביל זה אני שם ולא אתן שיפגעו במעמד סוכן הביטוח. זה מקצוע שאתה פוגש בשעת צרה ומצפה למצוא מולך את האדם המקצועי ביותר שייצג אותך בצורה המיטבית מול חברות הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email