בעקבות פניית סו"ב ארגמן תרחיב איילון את כיסוי האחריות המקצועית לחברי הלשכה לתחום ההשקעות

הלשכה תעבוד רק עם גופי השקעות שיש להם אחריות מקצועית משלהם; יו"ר ליסוב עוזי ארגמן: "שיתוף פעולה שייטיב עם הסוכנים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר מו"מ ארוך הודיעה חברת הביטוח איילון, כי היא נענית לבקשת הלשכה ותעניק לחברי הלשכה כיסוי אחריות מקצועית בתחום ההשקעות גם בארץ וגם בחו"ל. לדברי סו"ב עוזי ארגמן, יו"ר סוכנות ליסוב, מעתה יוכלו סוכנים שעוסקים בייעוץ בהשקעות ללקוחותיהם, כמו מתכנני פרישה ומתכננים פיננסיים, לקבל כיסוי אחריות מקצועית גם להשקעות בחברות מחו"ל: "מדובר בהרחבה של הכיסוי הקיים; בעקבות דרישה של סוכנים שהם גם יועצי פרישה ופיננסים, הפעלנו לחץ על איילון והודענו שאם לא יימצא הפתרון אצלה, נמצא אותו במקום אחר. בהתחלה הייתה בעיה עם מבטחי המשנה, ואיילון הפעילה עליהם לחץ.

לשמחתי, הושג פתרון באמצעות איילון. בעיקרון הפתרון הוא כיסוי ביטוחי על הפניית לקוח לקרן השקעות אלטרנטיבית, למשל. הסוכן מכוסה בפני תביעה, והלקוח יכול במקרה שהוא רוצה בכך, לתבוע ישירות את הקרן".

עוזי ארגמן | צילום: באדיבות המצולם

סו"ב אודי אביטל, יו"ר ועדת הפיננסים בלשכה: "הפעלנו לחץ ברשתות החברתיות ושוחחתי גם עם מנכ"ל איילון אריק יוגב. הסברתי לו כי אחת הסיבות שסוכנים בוחרים להיות חברים בלשכת סוכני ביטוח היא העלות הנמוכה של האחריות המקצועית והכיסויים הרחבים שלה, ולכן אם אין אחריות מקצועית מקיפה, אז זה מוריד מהכדאיות של חברות בלשכה. בסופו של דבר הושג כיסוי רחב הכולל גם הפנייה מצד הסוכן לעולם המשכנתאות וגם להשקעות אלטרנטיביות, כמובן לצד ההשקעות המסורתיות".

אביטל מדגיש, כי ההסכם יחייב את הלשכה לבדוק שהספקים מולם היא עובדת בתחום ההשקעות יש אחריות מקצועית משלהם. "לא נוכל לעבוד עם כל הספקים, וגוף שלא יהיה מפוקח ובעל פוליסת אחריות מקצועיות, לא נעבוד איתו. זה נותן ביטחון לסוכן ולענף כולו. כאשר סוכנים רואים שהם מכוסים, אפשר למשוך ללשכה גם את המתכננים הפיננסים, כי הכיסוי שלנו יעלה להם 2,000 שקל פחות מכל פוליסה אחרת, שזה אפילו פחות ממחיר החברות בלשכת סוכני ביטוח. בנוסף, זהו הישג כי הרמנו את התחום האלטרנטיבי לקדמת הבמה", אמר יו"ר ועדת הפיננסים.

עוזי ארגמן בירך את איילון ואמר: "איילון נותנת ללשכה שירות מצוין, הם ערים ורגישים לכל הפניות שלנו". הוא ביקש להדגיש את חלקו המרכזי של מנהל העסקים בליסוב אריאל ארז, בהשגת הכיסוי המורחב באיילון.

עוד הוסיף ארגמן, כי פוליסת האחריות המקצועית שליסוב מציעה לסוכנים היא הפוליסה הכי טובה שיש לשוק להציע. "אנחנו עוקבים כל הזמן אחרי השינויים בשוק ואחרי הדרישות של הסוכנים, וכל הזמן מוסיפים מצד אחד כיסויים ובמקביל מוזילים אותה. "3,800 סוכנים שמבוטחים דרכנו עושים זאת בגלל המחיר, הכיסויים והתנאים. יש לנו כיסויים יחודיים דוגמת מטריה על סך 20 מיליון שקלי, שאין לה אח ורע בשום פוליסה. יש לנו כיסוי משמעותי ובמקביל מצוין בחוזה בהתייחסות להשתתפות העצמית כי אם הסוכן יוצא זכאי בדין, הוא לא מחויב בעלות ההשתתפות העצמית, שיכולה להגיע לסכומים גבוהים מאוד", הסביר ארגמן.

אריאל ארז, מנהל העסקים של ליסוב: "סוכני ביטוח מחפשים ערוצים נוספים על מנת להגדיל את הכנסתם ואחד מהם הוא הפניות לקוחות להשקעות אלטרנטיביות בארץ ובחו"ל. הרחבת הכיסוי באחריות המקצועית להפניה להשקעות נותן להם כיסוי מלא ושקט נפשי. אנו נמשיך לפעול שפוליסת האחריות מקצועית תהיה הרחבה והטובה ביותר בשוק למען חברי הלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email