בפעם ה־24 צוין במחוז חיפה והצפון חג החגים בהשתתפותם של כ־220 סוכנים

רוזנפלד: "סוכני הביטוח יסייעו לנפלטי הביטוח הסיעודי הקולקטיבי". אדוני: "הממונה רוצה לאסור על חברות הביטוח לשלם עמלה לסוכנים ולעבור לגביית שכר טרחה מהלקוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"חג החגים", אירוע מסורתי של מחוז חיפה והצפון, המציין את חגי כל הדתות בישראל בחודש דצמבר, נערך בשבוע שעבר בפעם ה־24 , במלון "רויאל גארדן" חיפה. לדברי סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון "החג ייחודי לעיר חיפה וזאת כיוון שהיא עיר מעורבת בה חיים בהרמוניה, באחווה בכבוד הדדי ובדו קיום: יהודים, נוצרים ומוסלמים". בטקס הדלקת נרות חנוכה שנערך, התכבד להדליק נר שמיני של חנוכה, רענן שמחי, מנכ"ל הלשכה. התרגשות רבה הייתה כאשר סוכנים בני כל הדתות כיבדו את הדלקת הנרות בעמידה.

נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, שהיה בעברו יו"ר סניף חיפה ויו"ר מחוז חיפה והצפון, אמר באירוע: "מחוז הצפון הוא מודל לחיקוי, משום שמתקיים בו שיתוף פעולה בין כל הדתות וסוכני כל המגזרים". עוד הוסיף, "משבר הביטוח הסיעודי הקולקטיבי עומד בפתח. החל מה־1 בינואר מאות אלפי מבוטחים יישארו ללא כיסוי ביטוחי. סוכני הביטוח יסייעו לנפלטי הביטוח הסיעודי הקולקטיבי".

רוזנפלד חזר והדגיש כי דיווחים שליליים בתקשורת על סוכני הביטוח לא יהיו יותר ללא תגובת הלשכה. בנוסף אמר: "אנחנו בוחנים את הפיכת סוכני הביטוח ליועצים ונעשה הכל כדי לבטל את סעיף 91 א', כך שסוכנים יוכלו לגבות גם שכר טרחה וגם עמלה".

מעבר לשכר טרחה

יו"ר המחוז אדוני קרא לכל הסוכנים להתאחד סביב ההנהגה החדשה שנבחרה: "אתגרים וקשיים רבים עומדים בפני ההנהגה החדשה שנבחרה. צפויות לנו ארבע שנים קשות ומכריעות בהם יוכרע מעמדו ועתידו של סוכן הביטוח".

אדוני התייחס למצב סוכני הביטוח בתקופה זו והוסיף: "הממונה לא כל כך רוצה אותנו; היא רוצה לאסור על חברות הביטוח לשלם לנו עמלה ולעבור לשכר טרחה. התקשורת ממחזרת כתבות על סוכני הביטוח ואף מפיצה בדיות, כאשר רוממות הרייטינג בגרונה. בתחום הפנסיה אנחנו מקבלים אפס עמלה והאחריות שלנו רבה. האם מישהו במדינה היה מסכים שרופא, עו"ד או רואה חשבון יטפל בו ללא רישיון? למה בענף הביטוח זה מותר?".

לסיכום אמר אדוני: "יש בישראל 12,500 סוכנים בעלי רישיון. רק 4,600 מהם חברי לשכה. לצערי, אנו לא לשכה סטטוטורית. הנהגת הלשכה החדשה שאני חלק ממנה צריכה לעשות חשיבה מחוץ לקופסא ולראות כיצד מצרפים את רובם לאיגוד המקצועי שנקרא לשכת סוכני ביטוח. יש לי תכנית סדורה כיצד לעשות זאת", הוסיף.

סו"ב אניה לוין, יו"ר סניף חיפה, אמרה: "כנס חג החגים קרוב מאוד לליבי ואני שמחה מאוד להתחיל כאן את הקדנציה שלי כיושבת ראש סניף חיפה. סניף חיפה מהווה מודל לחיקוי בלשכת סוכני ביטוח וכך גם נמשיך. בכוונתי להוביל את סניף חיפה להישגים חדשים, להעמיק את שיתוף הפעולה בין הסוכנים, ללשכה ולחברות הביטוח, תוך כדי מתן כלים להעלאת הרמה המקצועית של הסוכן. אטפל בדור ההמשך, בסיוע לסוכנים הוותיקים ובהבאת סוכנים צעירים.

"כל סדנה, מיזם או שיתוף פעולה שיכולים לעזור לסוכן להרוויח מחר יותר מאשר אתמול – יבורכו בסניף חיפה. בחודש ינואר יופץ סקר לאיתור צרכי הדרכות ולהתאמת תכנית העבודה שלי לבקשות הסוכנים בסניף. בהזדמנות זו אני מבקשת את השתתפותכם בסקר".

סו"ב מוחמד חטיב, יו"ר סניף טבריה: "חג החגים הינו סמל לאחדות, אחווה ודו קיום בין שלוש הדתות; לפני כשבועיים חגגו המוסלמים את חג המולד לנביא מוחמד. בימים אלו אנו חוגגים את חג החנוכה אצל היהודים ובימים הקרובים יחגגו הנוצרים את חג המולד". עוד אמר חטיב: "אין ספק שניצבים לפנינו הרבה קשיים והרבה אתגרים שמסכנים את פרנסתנו, קשיים הן מטעם חברות הביטוח והן מהפיקוח במשרד האוצר". חטיב קבל על התנהלות חברות הביטוח לגבי המגזר הערבי ואמר: " במקום שחברות הביטוח תעניש את הנהגים המסוכנים או המבוטחים הבעייתיים, הן מנצלות את הכוח שבידיהן וסוגרות את המערכות והמחשבים לסוכני המגזר – ומונעות מהסוכנים להנפיק ביטוח ללקוחות שלהם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email