בצרפת שוללים מכירת פוליסות ע"י מוקדנים

חוות דעת בנושא הנזקים הנגרמים בפניות של מוקדנים לצרכנים, שטענה לפגיעה באנשי מקצוע, אושרה על ידי הוועדה המייעצת למגזר הפיננסי בצרפת ועל ידי נציגי חברות ביטוח והסוכנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הוועדה המייעצת למגזר הפיננסי (CCSF) בצרפת, אימצה חוות דעת בנושא הנזקים בשל פניות קרות של מוקדנים לצרכנים, זאת כתוצאה ממנהגים רעים בייעוץ והפצה של מוצרי ביטוח על ידי מוקדנים בענף, שפגעו באנשי מקצוע, סוכני הביטוח והברוקרים. חוות דעת זו אושרה פה אחד על ידי CCSF, בפרט, ועל ידי נציגי חברות ביטוח והסוכנים.

CCSF, איגוד סוכני הביטוח הצרפתים של BIPAR, הצהיר כי הוא תומך בחוות דעתו של CCSF וכי הוא התחייב באופן מלא לנושא זה כך שניתן יהיה להשיג עמדה משותפת בתוך CCSF. בהודעה לעיתונות שיצאה ב־19 בנובמבר, היא הבהירה כי "הרוב המכריע של מתווכי הביטוח מחויבים לבצע את עסקיהם בצורה אתית ובאינטרס הצרכן. CCSF מדגישה כי מנהגים מזיקים של כמה שחקנים חסרי מצפון, כגון מוקדנים, אינם יכולים להמשך ולגרום נזק למקצוע שלם".

ראוי שישראל תאמץ את חוק הפרטיות האירופי ולא תאפשר מסחר של מאגרי מידע/לידים.

"מוקדנים, אינם יכולים להמשך ולגרום נזק למקצוע שלם" | צילום: fotolia

המפקח האירופי החדש

ב־5 בדצמבר אישרו הפרלמנט האירופי והמועצה את המינוי בהחלטה משותפת של וויצ'יץ' וויווארובסקי לתקופת כהונה של חמש שנים כמפקח האירופי החדש להגנת המידע (EDPS). וויוויורובסקי שימש בעבר כמפקח הכללי של הרשות הפולנית להגנת נתונים (GIODO). המשימה הכללית של ה־EDPS היא להבטיח כי זכויותיהם וחירויותיהם הבסיסיות של אנשים ובמיוחד זכויותיהם להגנה על מידע ופרטיות, שיכובדו כאשר המוסדות והגופים האירופיים המעבדים נתונים אישיים.

ה־EDPB הוא גוף אירופי עצמאי, התורם ליישום עקבי של כללי הגנת המידע בכל האיחוד האירופי ומקדם שיתוף פעולה בין רשויות הגנת המידע של האיחוד האירופי. הוא מורכב מנציגי הרשויות הלאומיות להגנת נתונים והמפקח האירופי להגנת נתונים (EDPS).

הוויכוח באירופה נמשך

באגוד לשכות הביטוח באירופה (BIPAR) מכינים, בשיתוף עם חברת היועצים הנודעת "לונדון כלכלה", עבודה שתפרט את כל היתרונות שבחירה במערכות התגמול של תיווך בביטוח ופיננסיים. כולל אוסף של כל היתרונות בהן השתמשנו בעבר כדי להגן בהצלחה על התגמול והמודלים העסקיים שלנו ומוסיף כמה טיעונים חדשים בהתחשב במסגרת הרגולטורית החדשה
שקיימת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email