וינשל וצעיר הרים קיבלו רישיון להפעלת חברת ביטוח דיגיטלית בבעלותם בשם WeSure

חברת WeSure הדיגיטלית של וינשל וצעיר הרים מבטיחה סיום טיפול בתביעות בתוך חודש, ותעסוק בביטוחי רכב ודירה בלבד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שוק הביטוח משתנה בקצב מהיר; חודש לאחר שהוענק רישיון לחברת "ליברה" בראשות אתי אלישקוב, העניקה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, רישיון לעיסוק בביטוח לחברת "WeSure", שהוקמה בידי אמיל וינשל וניצן צעיר הרים, בכירים במגדל לשעבר. החברה מורשית לעסוק בענפי הביטוח הבאים: ביטוח רכב חובה, ביטוח רכב מנועי – רכוש (עצמי וצד ג') וביטוח דירה.

בכוונת החברה, ולאחר שתבסס את פעילותה, לאפשר לקהל המבוטחים לקבל את כל השירותים באופן דיגיטלי, החל משלב ההצעה לביטוח, דרך ההצטרפות לביטוח, ביצוע פעולות שירות וטיפול באירועים ביטוחיים, ועד סיום הטיפול בתביעות.

ערוצי התקשרות דיגיטליים | צילום: shutterstock

על מתן הרישיון הודיעה סלינגר בכנס הרשות שהתקיים ביום שני השבוע במלון הרודס בתל אביב. סלינגר: "אנו מברכים על כניסתה של חברת הביטוח WeSure. במהלך השנה הקרובה נהיה עדים לכניסתן של חברות חדשות נוספות לתחום הביטוח שיפעלו באופן דיגיטלי וחדשני. המטרה שחברות אלו יציעו מוצרים תחרותיים וחווית שירות אחרת".

גם שר האוצר משה כחלון התייחס ואמר כי "אני שמח לראות כי המהלך של הסרת חסמי כניסה לחברות ביטוח חדשות נושא פרי. לאחר חודש בלבד, נכנס שחקן חדש נוסף וטכנולוגי לתחום הביטוח. אני משוכנע שהצרכנים, כמו גם החברות הקיימות, ייהנו מתחרות ושירות טובים יותר. מדובר בבשורה גדולה לשוק ולאזרחים, בשורה שלא שמענו זמן רב".

בשיחה עם וינשל הוא אמר ל"ביטוח ופיננסים" כי "WeSure הינה חברת ביטוח חדשנית ודיגיטלית. על בסיס תשתית זו אנו לא שוללים וגם לא מבטלים שום ערוץ ובפרט לא זה של ציבור סוכני הביטוח שאותם כידוע אנו מאוד מעריכים משנים רבות של פעילות משותפת. לפיכך, בכוונתנו להתקשר גם עם סוכנים שמטרתם הינה פעילות מהותית בסביבת הדיגיטל תוך הבטחת יעילות מירבית".

לא רק בישראל

החברה תתחיל את פעילותה בתחום הביטוח הכללי, אך על פי הערכות, בעתיד הלא רחוק היא צפויה להתרחב גם לתחומים נוספים. כמו כן, נודע כי השניים מכוונים רחוק, ולאחר התבססות החברה בישראל הם צפויים להתפתח לשווקים נוספים בעולם.

החברה חתמה על הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת NTT DATA FINANCIAL (הנמנית על הקונגלומרט היפני NTT), לו היקף פעילות שנתי של כ־126 מיליארד דולר.

וינשל: "אנו מודים לשר האוצר משה כחלון, לסגן שר האוצר יצחק כהן, לממונה דורית סלינגר, להנהלת הרשות ולכל צוות הרשות שהיו מעורבים בתהליך מורכב זה. מתן רישוי למבטח חדש בישראל אינו עניין של מה בכך, ואנו מודים על האמון שניתן לנו. כמי שגדלו בחברות הביטוח המסורתיות, זיהינו את המגמות בשוק והבנו את חשיבות הקדמה, שחייבת להיות מיושמת גם בענף הביטוח והפיננסים".

צעיר הרים: "בזמן הקרוב נשיק את הפעילות החדשנית שלנו בשוק הישראלי, אשר תטיב עם הציבור בכל הקשור לעולם הביטוח. תחילה בענפי ניהול סיכוני הפרט ובהמשך גם בתחום הביטוח העסקי. מדובר על הובלת שינויי תפיסתי ומהפכני אשר יש בו לשנות מקצה לקצה את תעשיית הביטוח, כפי שהיא מוכרת וידועה כיום" .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email