ברקת: "אני לא מאמין בעמלות היקף; הסוכנים יקבלו את התגמול מהלקוח"

הממונה על רשות שוק ההון, משה ברקת, נאם בכנס הפנסיוני ה־40 של הלשכה באילת והתמקד בנושאים הבוערים שעל הפרק – עמלות היקף ופרנסת הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אמרתי כבר שבאתי לתפקיד עם אג'נדה סדורה, לפיה הסוכנים צריכים להיות בצד של הלקוח. אמרתי וקיימתי – אני לא מאמין בעמלות היקף", כך אמר הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, בערב הפתיחה של כנס לשכת סוכני ביטוח באילת.

“אני מאמין שהסוכנים צריכים לקבל את הערך עבור העבודה שלהם. המודל שאנחנו מובילים אתכם אליו הוא טוב יותר ורווחי יותר עבורכם. קראתם בעיתון שהלקוחות צריכים להיות יותר מיועצים. אנחנו דוחפים אותם למקום הזה כדי להסביר שהם צריכים ייעוץ ומי שייתן את הייעוץ הם סוכני הביטוח. את השכר בסופו של דבר הסוכנים יקבלו מהלקוח, וזה המודל שאליו אנחנו מובילים. אני מאמין לחברות ולסוכנים שהם דואגים למבוטחים ואני נחוש שזה מה שיכתיב את סדר היום שלנו – הדאגה למבוטחים.

ברקת בכנס הפנסיוני 2019 | צילום: באדיבות הלשכה

"סוכני הביטוח, אני דואג גם לפרנסה שלכם ולמקום של סוכן הביטוח בתוך המשוואה, כפי שאני נחוש לדאוג ליציבות חברות הביטוח ולצרכי המבוטחים. ביטוח זה לא עסק כל כך קל והמבוטחים צריכים מי שיטפל בהם. גם ראש הממשלה, שדיבר פה בווידאו לפניי, צריך סוכן ביטוח”.

בהתייחסו לנושא הריסקים אמר ברקת: "אני מקווה שנגיע למצב שיועצי הביטוח יהיו אובייקטיבים לחלוטין וגם התגמול שלהם יהיה בהתאם". הממונה ציין כי ענף הביטוח נמצא באחת התקופות היותר טובות שלו. "ענף הביטוח משגשג. גם הסוכנים, גם החברות, ואנחנו צריכים לזכור שכל הענף מבוסס על גורם אחד – המבוטח שנמצא בקצה. אני באמת מאמין לחברות שהן דואגות למבוטח וגם הסוכנים דואגים להם. אני נחוש שזה מה שיכתיב את סדר היום שלנו. נדאג למבוטחים מבחינת מחיר, שירות, כיסוי ביטוחי, כאשר גם אוכלוסיות חלשות יקבלו את מה שמגיע להן – שירות הוגן, ולא יתקלו בקירות אטומים. זה הלב והנשמה – מקצוענות. חרטתי על הדגל את המקצועיות והאנושיות. לא רק כלפי המבוטחים. תהיו בטוחים שאני דואג גם לפרנסה שלכם, כפי שאני דואג ליציבות החברות. המבוטחים צריכים בסופו של יום מי שידאג להם. גם ראש הממשלה בסוף ייקח סוכן ביטוח כדי לקנות ביטוח".

מתנגד לפוליסות אחידות

“אני לא חי בעולם של פוליסות אחידות, אלא בעולם שאפשר לגוון ואני ארשה את הגיוון הזה כשאני יודע שבצד השני יש את העצה הנכונה לצרכן", אמר הממונה והוסיף: "גם בעולם הריסקים קיבלתי כמה רעיונות שיאפשרו לעשות מוצרים לא אחידים. חברות הביטוח חששו שלא נאשר את המוצרים האלה, ואני אומר – אם זה נותן איזון אקטוארי טוב יותר ומטיב עם הצרכן, תציעו.

"הביטחון לצרכן לא קשור רק למחירים. אנחנו נדאג להנחה שנמשכת שנים ולא רק לשנה או שנתיים. אנחנו לא במלחמה עם אף אחד. אנחנו לטובת העניין ולטובת הענף", הדגיש ברקת.

בערב הפתיחה הופיע גם ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר ומקום 9 ברשימת הליכוד לכנסת, שאמר: "אתם סוכני הביטוח מלווים את עם ישראל בשעות הקשות, במצוקות ואני כאן להודות לכם בשם כל עם ישראל, יישר כח. בארץ אנחנו לעיתים מתחכמים מידי ומייצרים רגולציית ייתר כפולה ומכופלת שמעמיסה על היזמים".

ברקת בירך את חברת מלאנקוס הישראלית, בעקבות האקזיט המרשים שלה. לגבי עזיבתה של מלאנקוס את הבורסה הישראלית אמר ברקת: "יש לנו כשל מערכתי במדינה – ישראל חייבת לאמץ סטנדרטים בינלאומיים ולמנוע את הקשיים המיותרים, בין היתר פקידים שלא מבינים בעסקים, מקשים על הכלכלה ובכך פוגעים ברווחיות החברות".

וידאו: מתוך עמוד היוטיוב הרשמי של לשכת סוכני ביטוח/ באדיבות הלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email