בשבוע הבא במכללה לפיננסים וביטוח: יום עיון ייחודי שיעסוק בניהול לקוחות

ביום העיון ירצו אנשי מקצוע מהטובים בתחומם; בקרוב יפתח במכללה קורס חדש - ניהול נדל"ן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ב־23 באוקטובר תתקיים השתלמות ייחודית במכללה לפיננסים וביטוח בתל אביב שכותרתה "מבוא לניהול לקוחות: הסוכן כמרכז ידע מקצועי – אחריות והתנהלות מול הלקוחות".

לדברי סו"ב חוה פרידמן, יו"ר המכללה, יקחו חלק ביום העיון מרצים שישתפו את הסוכנים בידע שלהם ובניסיונם הרב. את ההרצאות יעבירו קובי יתח, יועץ מס ומשפטן; סו"ב יובל ארנון; שמוליק מיוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת "מגדל מקפת" ועו"ד שלמה ברמץ.

בהרצאתו על קצבת זקנה בקרן פנסיה, יספר שמוליק מיוני על קרנות הפנסיה החדשות שהוקמו בשנת 1995. בקרנות אלה קיימים עמיתים רבים המגיעים כבר בחודשים אלו למימוש קצבת זקנה, כשמגמה זו רק תלך ותתגבר בעתיד. בנוסף, ידבר מיוני על ההגדרות הביטוח החדשות לאלמנים ולידועים בציבור ועל התייקרות התעריפים בביטוח שארים ונכות.

חוה פרידמן | צילום: באדיבות הלשכה

קובי יתח, בהרצאתו על חשיבות פרק המיסוי בתהליך יעוץ ללקוח, ישפוך אור על קבלת החלטות מס מושכלות לגבי כספי הפרישה. הוא יסביר כיצד לתכנן את הפרישה מהעבודה בצורה מושכלת כדי לנצל הטבות מס שניתן יהיה לקבל בעת הפרישה.

יובל ארנון, לשעבר יו"ר הוועדה הפנסיונית בלשכה, ירצה על אחריות הסוכן להתנהלות מול לקוחותיו (ראו ידיעה).

שלמה ברמץ ידבר על קצבאות הביטוח הלאומי והשפעתן על אובדן כושר עבודה. "בחרנו את המרצים הטובים ביותר בתחומים אלה", אמרה סו"ב פרידמן והוסיפה כי "המכללה עושה כל שניתן כדי להנגיש חומרים חדשים ומעניינים לטובת כולנו".

מקור הכנסה חדש

רבות דובר בתקופה האחרונה על הכרסום בהכנסות סוכן הביטוח ועל עולם הביטוח שמשתנה חדשות לבקרים לנגד עינינו. הרגולציה, חיונית וחשובה ככל שתהיה, מפעילה מכבש לחצים על עולם הביטוח ופועל יוצא מכך, ברוב המקרים, הינו נגיסה נוספת במקורות ההכנסה של הסוכנים.

לראשונה בתולדותיה מציעה המכללה קורס תיווך נדל"ן, כזה שיכשיר את בוגריו למבחן לצורך קבלת רישיון מטעם משרד המשפטים ויעניק כלים מעשיים לעיסוק בענף הנדל"ן. הקורס יערך בשיתוף פעולה עם רשת "אל הנכס", רשת סוכנויות התיווך הוותיקה והמובילה בישראל. במסגרת שיתוף פעולה זה תוצע לסוכן ביטוח עלות מופחתת בהרשמה לקורס: 1,700 שקל + מע"מ. לפרטים והרשמה: 5823*.

"כל עסקת נדל"ן המתבצעת כיום מחויבת בהתערבותו של סוכן הביטוח", אומר רונן דניאלי, מנהל המכללה. "בשוק הפרטי, 85% מעסקאות הנדל"ן מתבצעות על ידי מימון בנקאי המחייב שלוש פוליסת ביטוח: פוליסות חיים לשני בני הזוג, ביטוח משכנתא וביטוח מבנה. סוכני ביטוח רבים, נחשפים פעמים רבות לעסקאות עוד בשלב הרעיוני, וביכולתם 'לשדך' לעיתים בין הצדדים. תיווך נדל"ן הינו עיסוק הדורש רישיון ממשרד המשפטים. אין הכוונה להסבה מקצועית של סוכני הביטוח, אלא תוספת מקצועית שתהווה פתח לאפיק הכנסות חדש (2% מהעסקה מכל צד)", מסביר דניאלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email