"בשבילי כל סוכן הוא מ־100 המשפיעים"

ליאור רוזנפלד, יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני ביטוח, מסכם את 2016 ומפרגן לסוכני הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עם סיום שנת 2016 הוכתרו כמה אישים כ־100 המשפיעים בענף הביטוח, שוק ההון והפיננסים. מדובר לרוב במנהלים בחברות ביטוח, בתי השקעות ואנשי האוצר. מבלי לפגוע באיש מהנבחרים, שחלקם בהחלט ראויים להיכנס לרשימה, אני חייב להודות שתהיתי מה מביא את אותם זוכים לשאת בתואר כה מכובד ומחייב, אילו הישגים הביאו לציבור המבוטחים, החוסכים, החולים, הגמלאים והסיעודיים בשנת 2016? האם הטיבו עימם? האם דאגו להם בפעולותיהם להטבות וזכויות שלא היו לפני 2016? ברוב המקרים, התשובה ידועה לכולנו – לא.

ליאור רוזנפלד

בנוסף, בתחומים רבים ניתן להצביע על שנת 2016 כשנה שרק הרעה עם ציבור המבוטחים והחוסכים בביטוחי הבריאות, בפנסיות ובדחיקת הסוכן, איש השירות ונאמן הציבור, ממוקד הענקת הטיפול, התפעול והשירות למבוטח. בסיומה של שנת 2016 ובתחילתה של 2017 ניתן לומר דבר אחד בוודאות – כמעט כל אחד מ־4500 סוכני הביטוח, חברי לשכת סוכני ביטוח, ראוי להיכלל ברשימת המשפיעים. כל אחד מהם השפיע על חייהם של מבוטחים רבים בשנה זאת ובכלל. ללא סוכני הביטוח היו תביעות רבות מתעכבות ונמשכות חודשים ארוכים במקרה הטוב, ונדחות לחלוטין במקרים נוספים. ללא הסוכנים מטיילים רבים בחו"ל היו מוצאים עצמם ללא כיסוי ביטוחי הולם בזמן תביעה. ומי דאג לתשלום ניתוחים, אשפוזים ומחלות קשות למאות אלפים בשנה שחלפה? מי דאג לפיצוי ראוי לנזקי החורף או לפיצוי בשריפה הגדולה בצפון? מי זמין למבוטח 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע כל השנה, כל השנים? מנהלי חברות הביטוח או הסוכנים?

אני סבור שבכל רשימה כזאת בכל שנה ושנה חייבים לשמור מקום אחד לפחות ללא תמונה, ללא ציון שם ל"סוכן הביטוח הישראלי". היינו שם כל השנים ונהיה שם תמיד בשביל המבוטחים, ואנחנו בהחלט ראויים להיות גם ברשימה זאת.

הכותב הוא יו“ר סניף חיפה בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email