בשורה לגמלאי קרנות הפנסיה הוותיקות: נדחה הקיצוץ בקצבאות הגמלאים

נדחה הקיצוץ של כ־1.26% בקצבאות; בנוסף: תקודם חקיקה לדחיית גיל הפרישה לנשים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בדיונים שנערכו בין ראש הממשלה, שרי האוצר והעבודה והממונה על שוק ההון, הוחלט כי יבוטל הקיצוץ בקרנות הפנסיה של החוסכים בקרנות הוותיקות, שהיה אמור להתבצע החודש. במקביל, יוכן תזכיר חוק בנושא גיל הפרישה לנשים". כך נמסר ממשרד העבודה והרווחה בראשות השר חיים כץ.

מדובר בכ־270 אלף גמלאי הקרנות הוותיקות שהקצבאות שלהם היו אמורות לקטון ב־1.259% עקב גרעון שנוצר מאי העלאת גיל הפרישה של הנשים.

חיים כץ | צילום: אתר הכנסת

הביטול הושג על רקע האיום של ההסתדרות בהשבתת המשק, שמיהרה למסור, כי הוא טרם הוסר עד אשר תקבל ההסתדרות מסמך רשמי מד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, שמאשר רשמית את ביטול הקיצוץ.

ועדת הכספים של הכנסת קיימה אתמול דיון בנושא ונמסר כי בעקבות לחץ שהפעילו חבריה והעומד בראשה, ח"כ משה גפני, קיבלה רשות שוק ההון את הדרישה לדחות את הקיצוץ, צעד שיאפשר בחינת פתרונות ראויים לגירעון האקטוארי, כתחליף לקיצוץ שנקבע לחודש זה. יו"ר הוועדה משה גפני, בירך על ההחלטה ואמר: "הצבענו היום על דחייה לינואר במסגרת דיון הוועדה, דרשנו זאת למען אותם חוסכים שעבדו כל חייהם ואני שמח שהדבר קורה. אך לא ננוח, נביא את החוק לדחיית גיל הפרישה לנשים ונקדם אותו על מנת לוודא שהגזרה מעל קרנות הפנסיה הוותיקות לא תשוב".

בישיבת ועדת הכספים נמתחה ביקורת קשה על שר האוצר משה כחלון. יו"ר ההסתדרות לשעבר, ח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן, הזכיר שכחלון התחייב שבתקופתו לא ירד שקל לגמלאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email