בשיתוף לויד'ס: סוכנים יוכלו למכור ביטוחים מחו"ל

מיזם חדש של הלשכה, מאפשר גם לסוכנים קטנים לרכוש ביטוחים בלונדון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מיזם חדש של לשכת סוכני הביטוח, מומחי הביטוח עודד צסרקס ואסף חגי פריי, בשיתוף עם איילון ביטוח, יאפשר גם לסוכנים הקטנים ואחרים לרכוש ביטוחים בלונדון, שלהם אין פתרון בחברות ביטוח הישראליות. כך מגלה בריאיון ל"ביטוח ופיננסים" צסרקס, לשעבר סמנכ"ל בכיר באיילון, ובעל תפקידים בכירים בכלל ביטוח, מנורה ומבטח המשנה השוויצרי הענק סוויס ריי. צסרקס וחגי פריי, אף הוא מבכירי כלל ביטוח לשעבר, מספקים שירותי מומחים לביטוח בכלל וביטוחי משנה בפרט לחברות ולסוכנים, ואף מפיקים תוכניות ביטוח חדשות. צסרקס הוא גם הנציג של חברת אינטגרו הבריטית שהיא ברוקר מוביל לביטוח אלמנטרי בלונדון.

לדברי צסרקס, ישנם מקרים לא מעטים בהם נתקל סוכן בינוני או קטן כשהוא נדרש להמציא פיתרון ביטוחי ללקוח שלו, וחברות ביטוח ישראליות לא יכולות או לא רוצות למכור פתרון שכזה. ברוב המקרים הסוכן הקטן מרים ידיים ומפסיד את הביטוח, שעובר לרוב לאחת הסוכנויות הגדולות והמובילות, להן יש קשרים ישירים עם ביטוחים בחו"ל.

צרקס
צסרקס

"99% מסוכני הביטוח עובדים עם חברות הביטוח הישראליות ועם ההיצע שהן מציעות. בדרך כלל רק הסוכנויות הגדולות וכמה סוכנים בודדים, עובדים גם מול שווקים בחו"ל, בלונדון או במקומות אחרים", מסביר צסרקס. הוא מוסיף כי "לויד'ס היושב בלונדון, הוא שוק הביטוח וביטוחי המשנה הגדול בעולם. ללויד'ס יש רישיון למכור ביטוחים בישראל כבר עשרות שנים, אבל לסוכן הישראלי הממוצע אין גישה אליו, וזה חשוב כשמדובר בביטוחים שבהם אין לחברות הביטוח הישראליות פתרונות".

לדברי צסרקס, חברת ליסוב תהיה הכתובת לסוכנים שירצו למצוא פתרונות ביטוחיים בחו"ל ללקוחותיהם, איילון תנפיק את הפוליסה בארץ, וצסרקס וחגי פריי יבצעו את הקשר בין לויד'ס לסוכנים. יש לציין, כי את המיזם הובילה הוועדה לביטוח כללי בלשכה בראשות אריאל מונין, אשר מוסר כי ״עד היום סוכנים רבים נאלצו לוותר על הגשת הצעות מחיר לביטוחים מורכבים, כיוון שלא הייתה להם הנגישות והיכולת לבצע זאת. עכשיו, הנגישות של המיזם החדש תאפשר לכולם התמודדות הוגנת בשוק התחרותי״.

הריאיון המלא עם עודד צסרקס יפורסם במגזין "ביטוח ופיננסים" של כנס אלמנטאר 2016, שייערך באילת ב־22-19 לחודש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email