בשל חובות בגובה מיליוני ש"ח: זברה שירותי רכב נכנסת להקפאת הליכים

חברת "דרכים" תעניק שירות ללקוחות זברה עד למכירתה ⋅ חובות זברה עומדים על כ־11 מיליון שקל ⋅ מנכ"ל החברה חיים לייבוביץ התפטר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על צו הקפאת הליכים לחברת זברה שירותי רכב. הצו ניתן לבקשת החברה שצברה חובות בהיקף של כ־11 מיליון שקל. עו"ד נדב לב מונה לנאמן הזמני של החברה.

לביטוח ופיננסים נודע כי חברות ביטוח וסוכני ביטוח שעובדים עם כתב השירות של זברה, מפנים לקוחות לחברות שירותי רכב אחרות. החברה מנהלת מגעים למכירתה עם מספר גורמים מתחום הביטוח ומתחום שירותי הרכב. בעקבות הצו ולקראת מכירתה פרש מנכ"ל החברה חיים לייבוביץ מתפקידו.

זעזוע בענף שירותי הדרך | צילום: shutterstock

זברה מספקת שירותי דרך לנהגים מבוטחים ולקוחות קצה באמצעות חברות ביטוח וחברות במגזר העסקי והפרטי. בין שירותי החברה ניתן למנות שירותי גרירה וחילוץ, טיפול בבעיות קלות בשטח, החלפת צמיגים ועוד. פעילות החברה מתבססת על כ־200 אלף כתבי שירות (התחייבויות לאספקת שירותים למנויים) המהווים את לקוחות החברה. בין חברות הביטוח שעובדות עם כתבי השירות של זברה נמנות איילון, שירביט, ביטוח חקלאי, ביטוח ישיר, ליברה ועוד.

מכרה במחיר הפסד על פי כתב הבקשה, טוענת זברה כי החל משנת 2019 החלה לתמחר את שירותיה במחיר הפסדי כדי להרחיב את מספר לקוחותיה. "במשך שנתיים הפסידה החברה סך של כארבעה מיליון שקל וכתוצאה מתזרים מזומנים שלילי, לא עמדה החברה בתשלום עמלות לסוכני מכירות במועד, עובדה אשר גרמה לסוכני המכירות למכור את כתבי השירות לחברות מתחרות. בשל כך, הכנסות החברה קטנו משמעותית". מכתב הבקשה של זברה עולה כי חובות זברה לבנקים עומדים על כ־3.6 מיליון שקל, לספרים כ־4.5 מיליון שקל, ולעובדים כחצי מיליון שקל.

לטענת החברה, "נכון לרבעון אחרון לשנת 2021 העסיקה החברה יועץ כלכלי לרבות יעוץ רו"ח חיצוני והחלה בהליכים פנים ארגונים של התייעלות בעזרתם צמצמה החברה את הפסדיה מסך של כארבעה מיליון שקל לסך של כ־700 אלף שקל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email