בתמיכת הלשכה: כיסוי הטיפולים מחליפי הניתוח חוזר לפוליסות הבריאות הישנות

הפניקס היא הראשונה שמציעה את הכיסוי מחדש במחיר סביר • הרשות תאשר לכל חברה את המוצר לאחר בדיקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"סוכנים יקרים, ביקשתם – קיבלתם. מהיום, ולמשך חצי שנה בלבד, ניתן להוסיף את כיסוי 'טיפולים מחליפי ניתוח בישראל ובחו"ל' למבוטחים אשר לא קיים להם כיסוי זה והנם בעלי ביטוח 'ניתוחים בארץ' מלפני 1/2/2016.

"ביטוח 'טיפולים מחליפי ניתוח בישראל ובחו"ל' מכסה שיטות חשובות לטיפול במקרים רפואיים המחליפות ניתוח כגון: PRP , גלי הלם/גלי רדיו, מירדריי, אורתוקין, סקלרותרפיה ועוד. זה הזמן להשלים את החסר בכיסוי הביטוחי".

סו"ב מורי | צילום: באדיבות הלשכה

זו לשון החוזר שפרסמה לסוכניה חברת הפניקס לביטוח, חוזר שסוכני הביטוח בתחום הבריאות חיכו לו למעלה משלוש שנים, בתקווה שזו סנונית ראשונה מבין חברות הביטוח. לדברי סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הסיעוד והבריאות, מדובר בבשורה גדולה לסוכנים ולמבוטחיהם.

"נאשר לכל החברות"

מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון נמסר כי "הרשות מעודדת מגוון מוצרים שיאפשרו למבוטח לבחור את הכיסוי המתאים לו ביותר. המוצר יאפשר למבוטח שאין ברשותו פוליסה חדשה, הכוללת כיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח, לרכוש את הכיסוי לטיפולים מחליפי ניתוח מבלי להידרש להחליף את כל הפוליסה. הרשות תאפשר מוצר כאמור לכל חברה שתבקש, לאחר בדיקת המוצר".

"במסגרת הרפורמה של סלינגר בפוליסת ניתוחים ב־2016, לקחו את הכיסוי של מחליפי ניתוח שנמכר בנפרד, למי שרצה בתוספת חשובה זו, והכניסו אותו כחלק מובנה בתוך הפוליסה האחידה", מסביר איגור מורי. לדבריו, מה שמבדיל בין הפוליסות החדשות לישנות, שהופקו לפני 10 ו־15 שנה, זה הטכנולוגיות החדשות שנוספו בתחום הרפואי בשנים אלו, בהן מחליפי ניתוח.

"רשות שוק ההון קיוותה שכל המבוטחים יחליפו את הפוליסות הישנות בחדשות. הבעיה היא שמדובר בייקור משמעותי לגילאים המבוגרים; אם פוליסה ישנה עולה לבן 65 כ־200 שקל לחודש, הרי שלעבור לפוליסה חדשה שכוללת גם מחליפי ניתוח, ייקר לו את הפוליסה לכ־500 שקל בחודש", טוען מורי ומוסיף: "המעבר לפוליסה החדשה האחידה לא התרומם ורבים נשארו בלי כיסוי של מחליפי ניתוח. לדעתי זו הייתה המכה הגדולה של הרפורמה, אפילו יותר מהפוליסה האחידה".

גם מניעת כאב

"מאז שאני מכהן בתפקיד יו"ר הוועדה לבריאות בלשכה, אני חושב איך להחזיר את הכיסוי של מחליפי ניתוח לפוליסות הישנות", הוסיף מורי. "זו הייתה התלונה העיקרית שעלתה מהשטח מסוכני הביטוח, ותמיד העליתי את הנושא בדיונים שלי עם רשות שוק ההון. לכן שמחתי מאוד לראות את הבשורה מצד חברת הפניקס. אני מברך את הפניקס על היותם הראשונים שהרימו את הדגל, ואני קורא להם להפוך את זה למוצר קבוע ולא רק במבצע של חצי שנה".

עוד אומר יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד כי הסוכנים מצפים מרשות שוק ההון שתוציא את סעיף מחליפי הניתוח מהפוליסה האחידה, וזאת כדי לאפשר למבוטח לרכוש כיסוי זה בנפרד אפילו כתוספת לביטוח מושלם של קופות החולים על ניתוחים בארץ ובחו"ל.

"לתת למבוטח לבחור מה הוא עושה עם התקציב שלו. אם לקוח סביר יודע שיש טכנולוגיה שיכולה לרפא אותו ולחסוך ממנו ניתוח, יש לתת לו את זה", מדגים מורי. "בנוסף, אנחנו דורשים אישור לטיפול מחליף ניתוח גם אם הוא רק דוחה ניתוח, וגם אם מדובר בטיפול שמרפא חולי מסוים ואין ניתוח שהוא מחליף, צריך הממונה להגדיר את זה בהוראות שלו כדי שהחברות יאשרו את זה – ריפוי ללא קשר לניתוח, וגם מניעת כאב, שכיום לא מכוסה. אם ניתוח מאושר למניעת כאב למה
שטיפול ללא ניתוח לא יאושר?" שואל מורי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email