בתעשיית הביטוח העולמית עוקבים אחר מתקפת הסייבר על שירביט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ההתעניינות נובעת מכך שמתקפות האקרים בעולם, בעיקר בארה"ב, הן על חברות ביטוח רפואיות בדרישות לתשלום דמי כופר. חברות ביטוח העוסקות בביטוחי רכב ורכוש ידועות במערכת יעילה להכשלת מתקפות של האקרים.

הדיווחים בעיתוני הביטוח מציינים שישראל ידועה כמדינת סטארט-אפ עם 400 חברות בתחומי הסייבר. היא מדורגת במקום השני אחרי ארה"ב בדירוג הסייבר העולמי.

דו"ח של חברת אבטחת הסייבר Mcafee מדווח שנזקי התקפות הסייבר לכלכלה העולמית השנה מסתכמים בטריליון דולר. זהו זינוק של 50% בנזקים לכלכלה העולמית ב-2018.

שירביט. צילומים שפרסמה קבוצת ההאקרים ברשתות

מתקפות האקרים על עסקים, חברות מחשוב ענן ומוסדות להשכלה גבוהה  בארה"ב התרבו במהלך השנה. למעשה, מעריכים גורמי ביטוח אמריקאים שדליפת מידע ממאגרים להאקרים שדרשו דמי כופר הפכה לבעיה גדולה. היא תחריף בשנה הקרובה אם לא יצליחו לפתח כלים יעילים להתמודד איתן.

בינתיים, חברת הביטוח האוסטרלית Emergence מתמחה בביטוחים נגד מתקפות סייבר. בין היתר, היא פיתחה פוליסת ביטוח משפחתית כנגד מתקפות סייבר ובריונות. הבריונות ברשת כנגד ילדים היא תופעה שההורים באוסטרליה נדרשים להתמודד אתה, ולמעשה כל ילד חמישי באוסטרליה עבר מתקפת בריונות ברשת. פוליסת הביטוח תאפשר להורים נגישות ליועצים ומומחים שיעזרו לילדיהם.

בחברה מציינים, כי העבודה מהבית תיהפך לחלק מחיי היום-יום. לכן, על סוכני הביטוח ליידע את לקוחותיהם בצורך להצטייד בפוליסת ביטוח כנגד מתקפות האקרים. "אנחנו נכנסים לעידן חדש בביטוחים", מדגישים בחברת הביטוח האוסטרלית.

מיוניק רי הגדילה אומדן ההפסדים ב-1.1 מיליארד יורו בשל הקורונה

מבטחת המשנה הגדולה מיוניק קרי הגדילה את אומדן ההפסדים שלה השנה בסכום נוסף של 1.1 מיליארד יורו. המשמעות היא שההפסדים שלה השנה יסתכמו ב-3.4 מיליארד יורו.

ההפסד הנוסף מיוחס לרבעון האחרון של 2020 בגין עסקי ביטוחי המשנה. מיוניק רי מדווחת גם שהפסד נוסף של 500 מיליון יורו נזקף לשנת 2021.

הצפי המוקדם של מבטחת המשנה היה שהרווח לשנת 2020, גם מהשקעות לצד ביטוחי המשנה, יסתכמו ב-2.8 מיליארד יורו. עכשיו מבטחת המשנה מעדכנת את תחזית הרווח ל-1.2 מיליארד יורו, כאשר הרווח הנקי לרבעון האחרון של השנה עודכן ל-200 מיליון יורו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email