גדעון סער ביום עיון של סניף השרון: לפעמים יותר קל לפרסם איזה סטטוס בפייסבוק מאשר לבצע רפורמה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שר הפנים לשעבר, גדעון סער, השתתף השבוע ביום עיון של סניף השרון בלשכת סוכני ביטוח, שנערך במרכז הכנסים העסקיים SPACE בכפר סבא. במהלך דבריו, עקץ סער ברמיזה את בנט ולפיד. "יש שרים ששואלים על תקופתם מה היו השינויים שעשו במשרדם ולא מוצאים כלום. לפעמים יותר קל לפרסם איזה סטטוס בפייסבוק, לבצע רפורמה צריך נפש קצת מהפכנית".

בנוסף, סער שלל את האופציה להקים מפלגה חדשה בראשותו, כשאמר: "נולדתי ליכודניק ואשאר ליכודניק. גם בבחירות הקרובות אצביע לליכוד". סער הרצה בנושא תהליך קבלת החלטות, ניהול משברים וביצוע רפורמות במערכת הפוליטית בישראל.

במהלך דבריו התבטא בפני קהל הסוכנים על תקופת כהונתו כשר חינוך וכשר פנים. בין היתר הסביר כיצד רכב על גל המחאה החברתית של 2011 כדי להעביר רפורמות במשרד החינוך, כמו חינוך חינם מגיל 3 והורדת תשלומי הורים לבתי הספר. עוד התייחס סער לרפורמה במשרד הפנים, המאפשרת לבעלי נכסים לבצע שינויים ביתר קלות, "לא הגיוני שצריך היתרים כדי לבצע שינויים בתוך הבית, שלא מפריעים לאף אחד".

יו"ר סיעת הליכוד לשעבר התייחס גם להתפטרותו הדרמטית מהחיים הפוליטיים, ואמר כי בחר שלא להתמודד בפריימריז בליכוד, מכיוון שרצה לעשות שינוי בחייו. "מי שלוקח חלק בחיים הפוליטיים יודע שאי אפשר לשלב קריירה ומשפחה ברמה שאני רציתי לשלב. אני אדם צעיר ואם אחליט לחזור לפוליטיקה, גם אז אהיה צעיר מספיק. אני ממליץ לכל מי שמסוגל ויכול, לקחת פסק זמן מהשגרה התובענית. זה נותן פרספקטיבה שונה על החיים".

סער שיתף את הקהל במעשיו כיום מחוץ לקלחת הפוליטית, וסיפר כי הוא שוקד על כתיבת ספר המבוסס על ניסיונו בשירות הציבורי. עוד הרצו ביום העיון המקצועי, שנערך בשיתוף קופל גרופ, עו"ד ג'ון גבע, היועץ המשפטי לחברי הלשכה במרכז, על גביית כסף מלקוחות וסיום היחסים בין סוכן ללקוח; מיקי קופל, מנכ"ל קופל גרופ, סיפר על חדשנות בתחום השירותים המשלימים; היועץ הארגוני עומר בוני סיפר על אתגרי הסוכן במאה ה-21; ויו"ר הוועדה לביטוח בריאות וסיעוד יואל זיו סיפר על ביטוחי הבריאות החדשים של סוכני הלשכה.

יום העיון הסתיים בפרידה של מנכ"ל הלשכה היוצא מוטי קינן ממחוז השרון וב"בינינו לבין עצמנו" עם מ"מ נשיא הלשכה אורי צפריר. לדברי יו"ר סניף ומחוז השרון דניאל קסלמן, "ליום העיון הגיעו מספר שיא של 135 סוכנים וסוכנות והייתה פרידה מאוד נרגשת ואישית ממוטי. הדגשתי בפני הסוכנים את פעילויות המחוז, הודיתי לחברי ועד סניף השרון שמשתפים פעולה, ועל שיתוף הפעולה בין ראשי הסניפים לוועדות הלשכה בנושאים כמו מועדון הלקוחות לסוכן, פוליסה משרדית והפניה ליועצי הלשכה. הדגשתי את החשיבות בהרשמה לכנס באילת ואת כנסי הסניפים והצעתי להוציא הזמנה מיוחדת בשם המחוז ליום העיון הקרוב בסניף נתניה שמטרתו המרכזית היא הגדלת הכנסות הסוכן. הייתה התרשמות מצוינת של הסוכנים מהתכנים, שהיו טובים מאוד. מהמיקום והאווירה המיוחדת של יום העיון בכפר סבא, הסוכנים ביקשו לערוך מספר רב יותר של ימי עיון מקצועיים שכאלה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email