גיל המצטרפים לביטוח סיעודי בקופות החולים ללא חיתום רפואי – יירד ל־55

יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני ביטוח: "ההודעה היא תיקון קוסמטי לפתרון חלקי ולא מספק של בעיית נפלטי הקולקטיבים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משפרים את תנאי ההצטרפות לביטוחים הסיעודיים של קופות החולים; שר האוצר משה כחלון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, הודיעו השבוע כי מבוטחים בביטוח סיעודי קבוצתי מגיל 55 רשאים להצטרף לביטוח הסיעודי לחברי קופות החולים ללא בחינה של מצבם הרפואי עם תום הביטוח הסיעודי הקולקטיבי בתאריך 31/12/2017 . עד כה הייתה זכות זו קיימת רק למבוטחים בני 60 ומעלה.
בנוסף, כחלק מההחלטה, יתאפשר לכל מבוטחי הביטוח הסיעודי הקבוצתי קצר הטווח, בגיל 55 ומעלה, אשר הביטוח הסיעודי שלהם מסתיים בתאריך 31/12/2017 , להצטרף לקופות החולים עד סוף חודש יולי 2018 .
מדובר בפתרון שמוצע למבוטחים בביטוח סיעודי קולקטיבי, בני 55 ומעלה, שעלות פוליסת סיעוד פרטית בחברות הביטוח יקרה באופן שיקשה עליהם לממש את זכותם לרכוש אותה.

מענה לכלל המבוטחים

שר האוצר משה כחלון ציין כי "האחריות שלנו היא לוודא שאזרחים שכל חייהם קמים בבוקר לעבודה ומשלמים מיסים לא ימצאו עצמם לקראת זקנה ללא ביטוח סיעודי או עם ביטוח סיעודי בעלות מופרזת. הצעד הזה מצטרף לתוכנית הסיעוד הממלכתית לה הקצנו מיליארד שקל בשנה הקרובה. כל הצעדים האלו נועדו לתקן את העיוותים שנוצרו בביטוחים הסיעודיים במשך שנים ובמטרה לאפשר ביטוח סיעודי במחיר הוגן לכל אזרח".

צעד משמעותי | צילום: fotolia

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר כי "היום עשינו צעד משמעותי נוסף בתיקון העוול ובהגנה על עשרות אלפי ישראלים נוספים בגיל המבוגר. העובדה כי כלל המבוטחים בביטוח הסיעודי הקבוצתי שהגיעו לגיל 55 , יוכלו להצטרף מעתה לפוליסה של קופות החולים בלי לעבור הליך חיתום רפואי, בלי להמתין תקופת אכשרה ארוכה ובלי להטיל עליהם פרמיה מוגדלת, מעניקה רשת ביטחון ושקט נפשי לא רק לאותה קבוצה רחבה באוכלוסייה אלא גם למאות אלפי בני משפחותיהם. אני רוצה להודות לשר האוצר על המחויבות החברתית שלו ועל שיתוף הפעולה לקידום הנושא. הרחבת ציבור המבוטחים שייהנה מהמשכיות הביטוח הסיעודי, מהווה ביטוי חשוב לערכים שהופכים את החברה הישראלית לחזקה יותר".

"רשות שוק ההון פועלת להבטיח לציבור המבוטחים הגנה סיעודית ארוכת טווח במחיר זמין. הרחבת הזכאות תאפשר מענה לכל מבוטחי הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים שיסתיימו בסוף 2017 ", אמרה סלינגר.

"מדובר בבשורה נוספת לאוכלוסייה המתבגרת בישראל. תכנית הסיעוד הלאומית היא תיקון חברתי היסטורי לקשישים, למבוטחים הסיעודיים ולכל אזרח בישראל שיהיו זכאים מהיום לכיסוי רחב יותר של שירותי סיעוד ציבוריים לאומיים", הוסיף סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן.

הודאה בכישלון

בתגובה אמר סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה: "ההודעה החגיגית שפרסמו שר האוצר ויו"ר ההסתדרות היא לא יותר מתיקון קוסמטי לפתרון חלקי ולא מספק לבעיה כואבת של נפלטי הקולקטיבים. לחלק גדול מאוד מהנפלטים כבר יש ביטוח סיעודי בקופות החולים ועל כן אין בהצעה הנוכחית, כמו גם בקודמת, כל פתרון בשבילם. השינוי בהצעה גם לא פותר את הבעיה של המבוטחים הצעירים יותר מ־ 55 שאינם מבוטחים בסיעודי של קופות החולים. אלה יאלצו להסתפק רק באופציית ההמשכיות היקרה, שאינה נגישה כלכלית לכולם. ההודעה היא הודאה בכישלון של כל ניסיון למתווה הצלה אמיתי לנפלטים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email