גל פניות של תושבי חיפה לסוכני הביטוח בעיר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גל פניות עצום של תושבי חיפה לעשרות סוכני ביטוח בעיר, חלקם מתעניינים בביטוח הדירה שלהם, חלקם מבוטחים שניזוקו וחלקם רוצים לרכוש ביטוח דירה בעקבות המצב.

לדברי ליאור רוזנפלד, יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני הביטוח, הוא דיבר עם כ-20 סוכנים שכולם סיפרו על שטף של פניות אליהם. יש גם פניות לגבי ביטוח רכב, והאם הביטוח המקיף כולל פיצוי בגין שריפה. לדברי רוזנפלד, יש מספר חברות ביטוח שהודיעו לסוכניהן שהן אוסרות על מכירת ביטוחי דירה חדשים באזור חיפה, חלק בכלל וחלק לתושבים באזורים מיוערים ובעלי סיכון גבוה להצתות. "יש חברת ביטוח שפשוט סגרה את המערכת הממוחשבת להפקת פוליסות דירה", מספר רוזנפלד.

לדברי סוכנים בחיפה, עמדת החברות די מובנת, משום שיש כאלה שרוצים לקנות ביטוח דירה לאחר שדירתם כבר ניזוקה: "כל הדרכים חסומות, אי אפשר לשלוח שמאים, ואי אפשר לבדוק אם מדובר בכוונה לקנות ביטוח לאחר שיש כבר נזק", הם מספרים. כרגע מדובר על עשרות דירות שנשרפו כליל ועוד עשרות שניזוקו קשה. בנוסף נשרפו גם מבני ציבור ועסקים, כמו גם כלי רכב. "פנו אלי סוחרים מבוטחים, שהחנות שלהם ניזוקה, שלא יודעים מה לעשות. סוכנים רבים שהשתתפו בכנס הפיננסים הארצי הבוקר בשפיים, נאלצו לעזוב, בהם גם אני, כי הפלאפונים לא פסקו לצלצל". רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון העבירה לחברות הביטוח דרישה שלא לעכב תשלומי מקדמות ולסייע ככל הניתן למי שביתם ניזוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email