גל של גינויים מצד סוכני הביטוח נגד ח"כ מירב כהן

כהן אמרה השבוע בתכנית טלוויזיה כי "מערכת התמריצים הופכת את הסוכנים לחיות אדם"; נשיא הלשכה: "התרת את דמנו. מגנים כל התנהלות של חוסר תום לב אבל מכאן ועד הכפשה של ציבור שלם של סוכני ביטוח מקצועיים וישרים - הדרך ארוכה”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הכנסת מירב כהן מכחול לבן השתתפה אתמול בתכנית בוקר וסיפרה על אייל שושן, אדם הלוקה בשיתוק מוחין, שנמכרו לו 60 פוליסות ביטוח. לדבריה, הוא משלם כ־8,000 שקל בחודש על כל הביטוחים, כשמשכורתו מסתכמת ב־ 5,400 שקל בלבד. לדברי
משפחתו הוא נקלע לחובות ונאלץ לקחת הלוואות וסיוע מהמשפחה. לטענת ח"כ כהן, מדובר בביטוחים כפולים ומכופלים שהוצאו על ידי חברת הביטוח למבוטח המוגבל.

"הגעתי עם המקרה הזה לפיקוח. ביקשתי לעזור במקרה הספציפי הזה אבל גם לייצר מדיניות רוחבית שתמנע את תופעת הביטוחים הכפולים, כי צריך להבין שלסוכנים יש פה תמריץ כלכלי מאוד חזק. צריך לשנות את מערכת התמריצים הכלכלית הזו. זה הופך אותם לחיות אדם", אמרה ח"כ כהן בתכנית.

ח"כ מירב כהן | צילום: ינאי יחיאל

“הכללה גסה”

דבריה של כהן זכו לגל של גינויים ברשת מצד סוכני ביטוח שביקשו ממנה להתנצל. עשרות סוכנים כתבו אתמול בדף הפייסבוק של חברת הכנסת את דעתם על דבריה.

סו"ב מירב ג'והן כתבה: "אין ספק שמה שקרה עם הבחור – זו עוולה שחייבים לתקן, לפצות ולמצות את הדין עם הנוגעים בדבר. אך יחד עם זאת עשית כאן הכללה גסה מאוד, בלי בדיקה לעומק העובדות במי מדובר. האם מדובר בנציגי מכירות שהם לא בעלי רישיון או בסוכני ביטוח? האם אלה אמות המידה והערכים שלך? לזרוק רפש על קהילה שלמה בלי סינון ובדיקה? הכללת אותי עם מוקדים ומוקדנים תאבי בצע – ללא אבחנה".

"מירב, אנחנו לא מכירות, אני סוכנת ביטוח מעל 40 שנה. קיבלתי מאות מכתבי תודה, את מוזמנת לבוא למשרדי ולראות במו עינייך", אמרה סו"ב חוה פרידמן והוסיפה: "נראה לי שנסחפת כאשר כינית את כל סוכני הביטוח 'חיות אדם'. מציעה שתבדקי את הדברים לפני שאת מתבטאת כך, מציעה שתבדקי אם אכן מדובר בסוכן ביטוח, עם רישיון סוכן, האם הוא חבר בלשכת סוכני ביטוח. יש בלשכת סוכני ביטוח ועדת אתיקה, יש בית דין, תוכלי להעביר תלונה, וגופי הלשכה יטפלו בתלונה שלך בצורה מסודרת".

סו"ב איילת דן כתבה לח"כ כהן כי היא יכולה לוותר על הקולות של סוכני הביטוח וגם על העזרה של סוכני הביטוח אבל היא לא יכולה להכפיש ציבור שלם. "בבקשה גם תבדקי את העובדות אם באמת היה מדובר בסוכן ביטוח, נציג חברת ביטוח ישירה או מתחזה. אני לא אלבש את החולצה של יש עתיד, גם לא של כחול לבן כל עוד את חלק מהמפלגה הזו", היא אמרה בצירוף תמונה עם בכירים במפלגתה של כהן.

"מטילה רפש בציבור שלם"

נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, שלח לה מכתב תגובה חריף וקרא לה להתנצל: "נדהמנו כולנו הבוקר, ואיתנו ציבור הצופים של ערוץ 13, כאשר העזת בעזות מצח לכנות ציבור שלם איכותי ומקצועי של סוכנים ביטוח כ'חיות אדם'. לא רק שמדובר באמירה חמורה המטילה רפש בציבור שלם, מדובר באמירה חמורה המתירה את דמם של סוכני הביטוח", כתב רוזנפלד.

"יתרה מכך, גם בנושא האייטם התברר כי נהגת בחוסר מקצועיות שעה שלא טרחת לבדוק את העובדות באופן יסודי כאשר תיארת מעשה חמור של מוקדן ומוכרן נטול רישיון בחברה ישירה והפכת אותו בשידור לסוכן ביטוח מורשה. גם אם מדובר בסוכן ביטוח שסרח ובמקרה חמור ככל שיהיה שאנו מגנים בכל תוקף, האם להבנתך את רשאית להכפיש ולהפוך את כל סוכני הביטוח בישראל, שלרובם המכריע זכויות רבות משלך בהגנת הציבור, ל'חיות אדם'?", הוא הוסיף.

ח"כ כהן הגיבה בשעות הצהריים אתמול באמצעות דף הפייסבוק שלה, וכתבה: "חבל שלשכת סוכני ביטוח בוחרת להגן על סוכנים שעשו מעשה כל כך חמור ומביש. אתם יכולים לפנות לכל העולם ואחותו וגם הקריאות שלא תצביעו לי לא מפחידות אותי. אני מוותרת על הקולות שלכם באהבה", הוסיפה כהן.

הבוקר הקריא אברי גלעד, מנחה התכנית, את תגובתו של נשיא הלשכה, סו”ב ליאור רוזנפלד, בשם ציבור סוכני הביטוח: “אנו מגנים כל התנהלות לא מקצועית במיוחד אם מעורבים בה חוסר תום לב. אבל מכאן ועד הכפשה והטלת רפש בציבור שלם של סוכני ביטוח מקצועיים וישרים, הדרך ארוכה. סוכני הביטוח עוסקים למחייתם בשמירה והגנה על הציבור ואין מקום לדברי הסתה נגדם. ח”כ כהן לא השכילה להבחין בין סוכנים בעלי רישיון בישראל לבין מוקדן של חברת ביטוח נטול הכשרה מקצועית וידע”, סיכם רוזנפלד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email