"גם ביטוח ביטול חתונה לא היה עוזר לנפגעי איזיווד"

החברה לארגון חתונות נסגרה בפתאומיות והשאירה 190 זוגות פגועים ששילמו לה מקדמות. הביטוח לא מכסה מקרה כזה של פשיטת רגל של "מתווך" בין אולם לזוג שמתחתן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החברה לארגון חתונות איזיווד נסגרה לפני שבוע בפתאומיות, אחרי שהגיעה למצב של חדלות פירעון כאשר צ'קים שלה החלו לחזור, ובעליה עמית בר ציון הגיש בקשה לפירוקה. בראיון לאתר YNET אמר עמית בר ציון כי יש 190 זוגות שחתומים על חוזה עם החברה ונפגעו. 160 זוגות נפגעים הם כאלה שאין להם "מסלול מימון", כלומר שלא לקחו הלוואה. זוגות אלה שילמו מקדמה של כ־ 17.5 אלף שקלים ואחרי החתונה הם אמורים להגיע לגמר חשבון.

30 זוגות נוספים הם זוגות שחתמו על "מסלול מימון" של חברת לאומי קארד, שכל אחד מהם לקח הלוואה בגובה 95-30 אלף שקל שהוזרמה לאיזיווד. זוגות אלה איבדו את הכסף לכאורה וכדאי להם לפנות ללאומי קארד ולנסות לקבל סיוע מהחברה.

החתונות בוטלו בפתאומיות | צילום: shutterstock

לדברי סו"ב יוסי הנציפר, מומחה לביטוח כללי למעלה מ־20 שנה וחבר הלשכה, בישראל קיים ביטוח ביטול חתונה של חברת הראל, אך הוא אינו מכסה מקרה כזה של פשיטת רגל של "מתווך" בין אולם לזוג שמתחתן כמו איזיווד.

הפוליסה של הראל מיועדת לזוגות העומדים להינשא ומעוניינים בכיסוי מפני הסיכונים האפשריים ביום חתונתם. “הפוליסה מכסה פשיטת רגל של בעלי האולם, כאמור, וזאת רק לאחר שהוא מציג אישורים ורישיונות להפעלת האולם והוא עונה על כל הדרישות הרגולטוריות בנושא”, מסביר הנציפר.

כמה עולה לבטח את החתונה?

לדברי הנציפר הפרמיה היא בהתאם לגובה הכיסוי והיא מתחילה מ־1,250 שקל ומגיעה גם עד 5,000. אגב, ניתן לבטח את החתונה עד 24 שעות לפני יום האירוע. אריה הרמן, יועץ לניהול סיכונים (לשעבר מנכ"ל ביטוח חקלאי) מוסיף: "החברה עצמה הייתה אמורה לבטח את עצמה באמצעות ערבויות למקדמות שניתנו לה על ידי זוגות הנישאים, אבל כנראה שלא כך היה המצב בחברה הזאת ואני לא מכיר. אני מבין שאיזיווד פעלה כמו קבוצת רכישה וחשבה שהגודל של הקבוצה יאפשר לה לתת הנחות גדולות יחסית. לגבי ביטוח מצד הזוגות נישאים במקרה כזה – אני לא מכיר ביטוח כזה", ציין הרמן.

הפוליסה של הראל מעניקה פיצוי כספי עקב ביטול אירוע החתונה במקרים הבאים:
-המקום הפך לבלתי ניתן לשימוש בשל נזק פיזי בלתי צפוי
-פשיטת רגל של מפעילי המקום
-פגעי מזג אוויר
-שיבושים בתחבורה
-פציעה או מחלה של אחד מבני הזוג
-גיוס פתאומי של אחד מבני הזוג במקרה של מלחמה
-האחריות כלפי צד ג' בגין נזקי גוף או רכוש
-ביטוח מורחב גם לפיצוי בגין מוות או נכות צמיתה

ניתן להוסיף לפוליסה את הכיסויים הבאים:
-אובדן או נזק לכספים ולהמחאות שהתקבלו כמתנות
-אובדן או נזק לטבעות הנישואין
-הוצאות שחזור מסמכים והדפסה מחדש של הזמנות
-הוצאות בגין רכישת פרחים, צילום, תזמורת או תקליטן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email