גם בימי הקורונה: אתר מתחזה נוסף נחשף על ידי הלשכה

פרטי האתר הועברו לטיפול הרשות ומערך הסייבר * סו״ב הורנצ׳יק: ”נילחם בכל מי שמטעה את הציבור ופוגע בו על ידי פרסומים ומצג שווא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השבוע חשפה הלשכה אתר מתחזה נוסף, המשתמש בסמלי המדינה כמו משרד האוצר ורשות שוק ההון. מ"מ וסגן נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק, העביר באופן מיידי את פרטי האתר לרשות שוק ההון כדי שתטפל בנושא.

מדובר במקרה שביעי עליו מדווחת הלשכה לרשות שוק ההון; עד כה יורטו 6 אתרים מתחזים כאלה, שבין היתר התחזו ל"הר הביטוח", מציעים לבדוק כפל ביטוח, וכך דולים פרטים אישיים (פישינג) של מבוטחים כדי להשתמש בהם לצרכי רווח והעברה לגופים אחרים.

ליאור הורנצ׳יק | צילום: גיא קרן

הורנצ'יק: “לצערי גם בימים אלה אנחנו נתקלים באתרים ופרסומים לא אחראיים הנשלחים למכשירים הסלולריים של הציבור. העברנו כבר 6 אתרים מתחזים כאלה לרשות שוק ההון שטופלו ויורטו בידי הרשות ומערך הסייבר".

אתמול התגלה אתר נוסף, כאמור, וגם הוא הועבר במיידית לטיפול הרשות ומערך הסייבר.

"המצב הזה של הקמת אתרים מתחזים שפוגעים בציבור לא יכול להימשך חייבים לעשות לזה סוף”, אומר הורנצ'יק ומוסיף: "בימים אלה אנחנו בוחנים הקמת צוות שיוביל וידאג לפקח על מתחזים כאלה. תפקידו יהיה לסכל את ההודעות השקריות. נמשיך לטפל בנושא בצורה האגרסיבית ביותר כי מדובר במידעים שקריים, לא מקצועיים, שגורמים לבהלה מיותרת בציבור. נילחם בכל מי שמטעה את הציבור ופוגע בו על ידי פרסומים ומצג שווא".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email