גם בשוק הביטוח האירופי דנים בהתמודדות עם אתגרי הסייבר

מעל מאה נציגים השתתפו בראשית אפריל בסדנה שיזמה הרשות האירופית לביטוח לאומי ופנסיה תעסוקתית; "סיכון סייבר הופך במהירות לחלק בלתי נפרד מהכלכלה הדיגיטלית", אמר יו"ר הרשות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

באחד באפריל אירחה הרשות האירופית לביטוח לאומי ופנסיה תעסוקתית (EIOPA) סדנה בנושא ביטוח סייבר בהשתתפות למעלה מ־100 נציגים מתעשיית הביטוח, ברוקרים, צרכנים, רגולטורים, צוותי מחקר ובעלי עניין אחרים. מטרת הסדנה היתה לדון ולזהות פתרונות אפשריים כדי להתמודד עם האתגרים של הסיכון הקיברנטי בשוק הביטוח האירופי, והיא התמקדה בשני אתגרים עיקריים: כיסוי סיכונים והערכת הכמות של הסיכונים הקיברנטיים.

יו"ר EIOPA גבריאל ברנארדינו הדגיש את החשיבות של ביטוח סייבר כגורם המאפשר לכלכלה הדיגיטלית להתפתח. כאשר זו מפתחת תלות מוגברת בדיגיטל ובטכנולוגיות ונושאת סיכונים משמעותיים בתחום אבטחת המידע והפרטיות. כתוצאה מכך סיכון סייבר הופך במהירות חלק בלתי נפרד מהכלכלה הדיגיטלית.

יוסי מנור | צילום: באדיבות הלשכה

כדי להקל על התגובות וההתאוששות מהתקפות סייבר על שוק הביטוח, עלינו לחלוק את הידע של שיטות ניהול סיכונים בסייבר, לעודד השקעות להפחתת הסיכון – על ידי יצירת פרמיות מבוססות סיכון.

יתר על כן, הוא הדגיש כי כפי שצוין גם באיחוד האירופי, אסטרטגיה דיגיטלית של שוק יחיד דורשת הסרה של חסמים רגולטוריים מיותרים ושינוי משווקים לאומיים בודדים של האיחוד האירופי. כל הצדדים צריכים לעבוד יחד כדי להקים מסגרת כזו באיחוד האירופי.

עיקרי ההמלצות מהדיונים המתקדמים הם:

1. שיפור השקיפות והסטנדרטיזציה של הכיסוי הקיברנטי
2. התייחסות לסיכון הקיברנטי הדומם במדיניות המסורתית והסרת אי־ודאות חוזית
3. שיפור החוסן הקיברנטי של חברות על ידי מבטחים
4. הגדרת סטנדרטים ברורים של הביטחון הקיברנטי והעלאת המודעות
5. שיתוף פעולה בין בעלי עניין ושיתוף נתונים
6. הרחבת דרישות ההודעה לסוגים אחרים של תקיפות סייבר כדי לטפח איסוף נתונים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email