גם העליון דחה את בקשת ביטוח ישיר לעיכוב האיסור על קמפיין "שוקה"

בביטוח ישיר פנו לבית המשפט העליון בבקשה לעכב את הורדת הקמפיין שנפסל – ונדחו. בלשכת סוכני ביטוח מרוצים מהפסיקה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית המשפט העליון דחה את בקשת חברת ביטוח ישיר לעכב בצו ארעי את ביצוע פסק הדין של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, אליהו בכר, שאסר המשך פרסום קמפיין "שוקה". ביטוח ישיר הגישה היום ערעור ובקשה לעיכוב פסק הדין עד ל-19 במאי 2016 של השופט בכר שקבע בין היתר, כי מדובר בהתנהלות פסולה של ביטוח ישיר, וכי הקמפיין פוגע בכלל סוכני הביטוח בארץ ומשפיל אותם "בשם אידיאל הממון והתחרות העסקית". בלשכת סוכני ביטוח קיבלו בסיפוק רב את פסיקת העליון נגד ביטוח ישיר.

בערעור נטען כי הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני
בערעור נטען כי הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני

בערעור שהגישה ביטוח ישיר באמצעות עו"ד רן שפרינצק ממשרד ארדינסט-בן נתן, טוענת החברה, כי פסק הדין של המחוזי שגוי וכי הוא מהווה "פגיעה מוגזמת בחופש הביטוי ובחופש העיסוק, שתי זכויות יסוד מוגנות מאוד במשפט הישראלי, שהגבלתן נעשית רק במקרים חריגים ומול אינטרס מאוד ראוי וכבד אחר".

עוד נטען בערעור, כי הפרסומת מתייחסת לסוכן ביטוח בדיוני, שמוצג באופן הומוריסטי וסאטירי. "ברור – וגם בית המשפט מציין זאת – שהצופה הסביר מבין שלא מדובר במסירת 'מידע' על סוכן ביטוח ספציפי כלשהו, או על כלל סוכני הביטוח", נכתב בערעור. "לפיכך בוודאי שלא קמה עוולה של תיאור כוזב, העוסקת במידע שאינו נכון אודות עוסק אחר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email