גם לגיל השלישי: הראל תציע משכנתא הפוכה באמצעות הקמת חברת בת

חברת "הראל 60+" אפיינה מוצר חדשני בתחום פתרונות המימון לאוכלוסייה המבוגרת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הראל נכנסת לתחום פתרונות המימון לבני הגיל השלישי ומשיקה מוצר חדש: "משכנתא 60+" – משכנתא הפוכה על בסיס הנכס הקיים. מדובר בהלוואה לבעלי דירות, כנגד שעבוד הנכס הקיים שלהם.

ההלוואה תועמד בסכום חד פעמי או בפעימות קצובות, לפי בחירת הלווה.  לצורך הטיפול בהענקת ההלוואות, הוקמה חברה בת בראשה יעמוד קובי קלמן, מי שהקים והוביל את תחום המשכנתא ההפוכה בכלל ביטוח ובעל ניסיון עשיר בתחומי האשראי והפתרונות הפיננסיים לבני הגיל השלישי.

"מתוך ההכרות שלנו עם הקהל ועם צרכיו המיוחדים אפיינו מוצר מצוין לבני הגיל השלישי וקראנו לו "משכנתא 60+" – מוצר זה הינו המוצר החדשני ביותר בתחום שנועד לאפשר לבני הגיל השלישי לקבל הלוואות למטרות שונות, מבלי שיצטרכו להחזיר את סכומי ההלוואה בתקופת חייהם", אומר קלמן. "יתרונה הגדול של ההלוואה הזו הוא בכך שאין לה תקופת פירעון. ניתן לפרוע אותה עם מות אחרון הלווים או בעת מכירת הנכס על ידי הלווים או יורשיהם. כמו כן, הלווה יכול להחליט לפרוע את ההלוואה בכל עת שיבקש, ללא קנס על פירעון מוקדם".

קובי קלמן, מנכ"ל הראל 60+. צילום: יח"צ

מיתרונות המוצר: הנכס שבבעלות הלווה הופך למזומן ובכך מאפשר נזילות; בניגוד למשכנתאות האחרות, ההלוואה היא לכל מטרה שאותה יבחר הלווה; איננו דורשים מבדקי הכנסה או ערבים; ההלוואה היא ללא מגבלת זמן להחזר ההלוואה והריבית; אין דרישה לביטוח חיים; ניתן לבצע פירעון מלא או חלקי של ההלוואה בכל זמן וללא קנס פירעון מוקדם המקובל במרבית המשכנתאות הניתנות כיום.

כמו כן נהנים הלווים מנטרול השפעת עליית/ירידת מחירי הדירות, שכן מדובר בהלוואת Non-Recourse (ללא זכות חזרה אל הלווים או יורשיהם); ומקבלי המשכנתא יכולים להמשיך ולהתגורר בבית בו חיו במשך שנים ובסביבת המגורים המוכרת. בנוסף לכך הם יכולים להשכיר את הנכס או לעבור לגור בדיור מוגן.

מנגנון הגנה

כדי ש"משכנתא 60+" תעשה בצורה בטוחה עבור הלווים, בנתה קבוצת הראל מנגנון הגנה מיוחד עבור הלווים לרבות ליווי צמוד של הלווים ובני משפחתם בכל ההליך: סכום ההלוואה יהיה עד לגובה של  2.3 מיליון שקל; כדי להבטיח שקיפות, מחתימים את הילדים על כך שהם מודעים לכך שההורים מבצעים משכנתא; חתימה על מסמכי ההלוואה מבוצעים אצל עו"ד של הלווים אשר מאמת את החתימה ומאשר שהסביר להם את האמור.

מגיל 80 נדרש אישור רפואי, והיחידה כוללת יעוץ משפטי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email