"גמאני נולדתי לנצח"

חברת הלשכה, סו"ב אילנה גלבוע, מספרת על מקרים בהם סייעה כמתנדבת במיזם הייחודי של הלשכה ועל הערך המוסף שההתנדבות מעניקה לה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת הלשכה סו"ב אילנה גלבוע היא אחת המתנדבות במיזם המשותף של לשכת סוכני הביטוח "גמאני נולדתי לנצח" עם העמותות "גמאני" ו"נולדת לנצח".

גלבוע סוכנת ותיקה, כ-30 שנה בענף, ובבעלותה סוכנות "אלומה" בירושלים. היא מספרת כי הצטרפה למיזם הלשכה מכיוון שהרגישה שזו שליחות לסייע לחולות ולמשפחות ילדים חולים, שאינם מתמצאים בזכויות הביטוחיות שלהם, ומשתפת בשלושה מקרים בהם טיפלה במסגרת התנדבותה במיזם:

אילנה גלבוע. צילום: באדיבות המצולמת

"בתיק הראשון זו הייתה אישה, עובדת משרד החינוך, שהוצאה לחל"ת בעקבות מחלת סרטן בה לקתה. במשרד החינוך המליצו לה על פרישה. בשלב ראשון בדקתי את הכיסויים הביטוחיים שיש לה; לא היו לה כיסויים רבים, אבל היו לה זכויות, כולל פנסיה תקציבית. מאחר שעלו היבטים משפטיים בנושא נעזרתי בעו"ד ליאור קן דרור, שגם הוא מתנדב במיזם, והוא נתן לה סיוע משפטי. בעקבות החיבור ביניהם, המליץ עו"ד קן דרור על פרישה ומיצוי זכויותיה הפנסיוניות.

"גב מקצועי"

במקרה נוסף, ממש לפני שבועיים, טיפלתי בתיק של אישה חולת סרטן שסיימה את הטיפולים והחלה לעבוד במקום עבודה חדש במשכורת גבוהה יותר. הסוכן מטעם החברה הודיע לה שכנראה יחריגו לה את הסרטן בביטוח המנהלים, כי היא צריכה למלא הצהרת בריאות חדשה. הוא לא היה מודע לסעיף בפוליסה שמייתר הצהרת בריאות חדשה בהגדלת שכר אוטומטית של 10% לשנה. יידעתי את בעלה על סעיף זה, והם הודו לי על כך מאוד.

במקרה השלישי מדובר היה בילד שחלה בסרטן, ואני בקשר עם ההורים שלו. לטובתם ביצעתי בדיקה בהר הביטוח של כל הביטוחים שיש לבני המשפחה, ומצאתי כי מגיעות לילד ולבני משפחתו זכויות ביטוחיות כולל בגין מחלה קשה.

הוקרות התודה של המשפחות והחולים ממש מרגשות; הן מספרות על כך שמדובר ממש בחמצן שהבאתי להם. אפילו אם מקצועית העזרה שלי היא לא תמיד קריטית, החולות מודות כל כך על האכפתיות ועל הרצון לסייע להן, וכמובן על הגב המקצועי שמוענק להן.

"איש מקצוע שיכוון"

"סוכן הביטוח יכול להעניק ערך מוסף מאוד משמעותי לחולים קשים ומשפחותיהם בהכוונה ובמציאת פתרונות בזכות הידע המקצועי שלו. מדובר באנשים בשעות הקשות ביותר שלהם, שאין להם את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתעסק בפרוצדורות מנהליות ובירוקרטיה, מה עוד שאינם בקיאים בהן", מסכמת גלבוע.

סו"ב מושיק בן פורת, יו"ר מחוז השרון בלשכה, היוזם ומוביל המיזם, מוסיף: "אילנה היא אחת המתנדבות הבולטות במיזם; גם אליי הגיעו הוקרות תודה רבות של המשפחות בהן היא מטפלת, שמעלות אותה על נס. זה רק ממחיש את הערך הרב שסוכני הביטוח יכולים להביא לאותם חולים שזקוקים בעת מצוקתם לאיש מקצוע שיכוון אותם ויעזור להם בבירוקרטיה מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי. נשמח לעוד מתנדבים ומתנדבות כדי שאפשר יהיה להגדיל את כמות המקרים שנעניק להם סיוע". 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email