ג'נרלי מציגה תוכנית אסטרטגית לביסוס מעמדה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ענקית הביטוח האיטלקית, ג'נרלי, רוצה לשמור על מעמדה הבכיר בשוק הביטוח האירופי גם בשנת 2022 ובשנים הבאות. התוכנית האסטרטגית, שעלותה נאמדת בדך של 3 מיליארד דולר, כוללת העלאת הדיבידנדים, חזרה לרכישות של מניות החברה והגברת פעילותה באירופה ובאסיה. 

מנכ"ל החברה, פיליפ דונט, הציג את התוכנית בפני מועצת המנהלים של החברה כדי לזכות בתמיכתה וביסוס מעמדו נוכח דרישת שניים מהמחזיקים בחלק מהמניות לפטר אותו באסיפה הכללית הקרובה של החברה. התוכנית של דונט זכתה לתמיכה של 11 חברי דירקטוריון מתוך 13 חברים.

אחד מהיעדים של התוכנית הוא להעלות את שיעור הדיבידנד לבעלי המניות לצד שיפורים בסעיף המזומנים. הבשורה של תשלום דיבידנדים גבוהים יותר יחייב להקצות סכום של 5.6 מיליארד אירו, לעומת סך של 4.5 מיליארד אירו בשלוש השנים האחרונות. 

ג'נרלי תכנס גם למרוץ לרכישת נכסים כפי שעושות חברות ביטוח אחרות. היא מתכוונת לרכוש נכסים באירופה ובארה"ב. 

בתוכנית הזו רוצה המנכ"ל לרכוש תמיכה רחבה של בעלי המניות כדי להדוף את ניסיון ההדחה שלו ולכן הוא דאג לנהל מסע הסברה על התוכנית  בקרב הציבור האיטלקי.


112 מיליארד דולר: ההפסדים למבטחים מאסונות הטבע ב-2021 

אסונות הטבע המבוטחים גלובלית גרמו למבטחים הפסד של 112 מיליארד דולר ב-2021. זהו השיא הרביעי בגודלו מבחינת ההפסדים, לפי הערכת סוויס-רי , מכון מחקר של הקונסרציום הביטוחי השוויצרי.

אומדן ההפסדים הגלובליים מאסונות הטבע המובטחים מגיעים ל-105 מיליארד דולר עד ראשית דצמבר.  אירוע ההפסד הגדול ביותר היה הוריקן איידה כאשר מחצית מההפסד הגלובלי נגרם למבוטחים עקיפים.

ההוצאות בגין נזקי אסונות הטבע ימשיכו לגדול. צילום: shutterstock

אסונות מעשי ידי אדם במזיד גרמו לעוד הפסדים בסך של 7 מיליארד דולר למבטחים. הערכת כלכלני סוויס-רי היא כי ההוצאות בגין התשלום על אסונות הטבע ימשיכו לגדול,  יותר מאשר העלייה בתוצר העולמי. 

ההפסדים בגין ביטוחים של אסונות טבע נגרמו בעיקר משיטפונות, שריפות ואירועי הוריקן שנגרמו בגין שינויים במזג האוויר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email