דואגות לחיסכון הפנסיוני של העמיתים: חברות הביטוח משקיעות בנדל"ן

כלל רכשה מבנק ירושלים תיק אשראי לדיור, הפניקס והכשרה משקיעות בקרן הלוואות לנדל"ן בארה"ב והראל והכשרה רכשו קמפוס משרדים משותף בצרפת
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

על רקע הריבית האפסית של אג"ח מדינה, חברות הביטוח מחפשות תשואה טובה יותר לעמיתי החיסכון הפנסיוני שלהן, והן מוצאות אותה בתחום הנדל"ן בארץ ובעיקר בחו"ל.

בנק ירושלים דיווח השבוע כי חתם על הסכם למכירת תיק אשראי לדיור (משכנתאות) בשווי של 300 מיליון שקל לכלל ביטוח ופיננסים. מדובר בעסקה שנייה של כלל ביטוח עם בנק ירושלים, לאחר שבשנה שעברה רכשה כלל מחציתו של תיק אשראי לדיור ששוויו הוערך בכ-640 מיליון שקל.

משקיעות בנדל"ן בארץ ובחו"ל. צילום: shutterstock

יוסי דורי מנכ״ל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים ציין: ״אנו שמחים על השותפות העיסקית המוצלחת עם בנק ירושלים. גם עסקה זו כמו העסקה הקודמת, מגלמת, ביחס לסיכון שלה, תשואה עודפת לעמיתי כלל ביטוח ופיננסים״.

פוטנציאל ארוך טווח

הפניקס, לפי דיווח של חברת אלקטרה נדל"ן, תשקיע בקרן הלוואות של האחרונה כ-30 מיליון דולר כמשקיע עוגן. מדובר בקרן הלוואות חדשה, שתשקיע במקבצי דיור מסוג Multi-Family בארה"ב, וזאת לצד שלוש קרנות ההשקעה שהיא מנהלת עד כה.

אלקטרה נדל"ן השלימה עד כה סגירה ראשונה של הקרן בהיקף של כ-100 מיליון דולר, כאשר היעד של הקרן הוא שהיקפה הכולל יעמוד על כ-200 מיליון דולר. במסגרת השלב הראשון של הגיוס, השתתפה בהשקעה קבוצת הפניקס, והיתה למעשה משקיע העוגן של הקרן, עם השקעה בהיקף כולל של כ-30 מיליון דולר. עוד נמסר כי הכשרה חברה לביטוח תשקיע בקרן בנוסף להשקעה של 27 מיליון דולר בקרנות קודמות של אלקטרה נדל"ן.

הקרן תצטרף לשלוש קרנות ההשקעה שמנהלת כיום אלקטרה נדל"ן, שגייסו עד כה כ-850 מיליון דולר ושעשויות להגיע להיקף כולל של מיליארד דולר במהלך השנה הקרובה, זאת לאחר פרק זמן של כשלוש שנים מאז הקמת הקרן הראשונה.

גיא פורת, מנהל תחום השקעות נדל"ן בחברת הפניקס: "אנו עוקבים מזה זמן רב אחר תחום ההלוואות ל- Multi-Familyבארה"ב, ורואים בו פוטנציאל ליצירת ערך משמעותי בראיה ארוכת טווח, באופן המתאים למדיניות ההשקעה ופיזור ההשקעות של קבוצת הפניקס. אנו שמחים על ההשקעה בקרן החוב של אלקטרה נדל"ן, המביאה עמה ניסיון וידע מוכח בתחום, ואף נבחן בעתיד אפשרויות להרחיב השקעותינו בתחום זה".

לפני שבועיים דווח כי הראל ביטוח ופיננסים והכשרה חברה לביטוח רוכשות יחד עם קבוצת LRC קמפוס משרדים בפריז שבצרפת תמורת כ-1.3 מיליארד שקל. הראל תחזיק כ-49% מהזכויות בתאגיד הנכס והכשרה תחזיק כ- 10% מהזכויות בתאגיד הנכס.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email