דוד בכר: ”חל שינוי דרסטי לטובה בהתנהלות הלשכה“

יו״ר ועדת הביקורת החדש בלשכה תוקף בראיון לביטוח ופיננסים את הביקורת על הלשכה: "אין מקום להדליף טיוטה של דו"ח ביקורת החוצה ולהכתים את הלשכה וראשיה שלא בצדק״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דוד בכר מונה לתפקיד יו“ר ועדת הביקורת בלשכת סוכני ביטוח במקומו של זאב לנגזם שהתפטר לפני כחודש. בכר, מומחה לחשבונאות חקירתית ובעלי "סי.אל.יו סוכנות לביטוח" בהרצליה, הוא חבר הלשכה מזה כ־40 שנה. הוא שימש כחבר בוועדת הביקורת ובעבר כחבר בוועדת הכספים של הלשכה. בכר הוא אף חבר מועדון סוכני הביטוח הבינלאומי היוקרתי ה־ MDRT ,מזה 39 שנה.

בנוסף לתואר CLU ,בכר נושא גם בתואר CFP – מתכנן פיננסי הוליסטי מוסמך, ובתואר CFV – מעריך שווי מימון תאגידים, מומחה לבתי משפט. משנת 1969 עוסק בכר במקצוע חשבונאות חקירתית, ייעוץ מס, ניתוחים כלכליים, הערכות וחוות דעת מקצועיות לעניין אובדן רווחים/הכנסות, אחריות מקצועית, הערכות שווי חברות, שווי מלאי לאחר אירוע פריצה, שריפה, וחוות דעת לעניין מעילות, אובדן השתכרות ונזקי גוף. הוא גם שמאי פרטי וחבר באיגוד השמאים.

%d7%91%d7%9b%d7%a8
דוד בכר, יו“ר ועדת הביקורת בלשכת סוכני ביטוח

משדרגת את עצמה

לשכת סוכני ביטוח וראשיה קיבלו לאחרונה כותרות לא מחמיאות בתקשורת בעקבות הדלפת טיוטת דו“ח ביקורת חיצוני שהזמינה הלשכה והתפטרות לנגזם מתפקידו. לדברי בכר, הביקורת שספגה הלשכה אינה מוצדקת. ”להפך – מאז שאריה אברמוביץ מכהן בתפקיד נשיא הלשכה, חל שינוי דרסטי לטובה בהתנהלות שלה“, הוא קובע נחרצות ומוסיף, ”לראשונה לקחה הלשכה ברצינות את הטיפול בנושא הנהלים. הלשכה מינתה לאחרונה מבקר פנימי ונעשית עבודה רצינית לכתיבת נהלים חדשים ושינוי התקנון“.

באיזו תחושה אתה נכנס לתפקיד חשוב זה, בתקופה שבה הלשכה סופגת ביקורת על התנהלותה?

”התחושה היא לא קלה – ראשית, אני סבור שיש מקום לבדוק את ההתנהלות של כל הגופים בלשכת סוכני ביטוח כולל סניפים, כולל ועדות. מצד שני, הביקורת הזאת צריכה להגיע קודם כל לגופים המבוקרים שיגיבו עליה, אחר כך לדון בביקורת ובתגובות בוועדת הביקורת של הלשכה, שתעלה את המלצותיה בפני הוועד המנהל. בטח לא להדליף טיוטה של דו“ח ביקורת החוצה ולהכתים את הלשכה וראשיה שלא בצדק“.

מה התכניות הקרובות שלך בפעילות ועדת הביקורת לקראת דו“ח הביקורת הסופי?

”אני אחראי יחד עם חברי הוועדה לבקר את הפעילות הכספית במסגרת תקציב הלשכה, את העמידה בכללי התקנון, את העמידה בטוהר המידות ובסדרי מינהל תקינים. כל זאת בשיתוף פעולה מלא עם מבקר הפנים של הלשכה. אנחנו שוקדים היום במלוא המרץ בכתיבת התקנון המתוקן וכותבים נהלים חדשים, אבל מדובר במלאכה מרובה שלא נעשית בן לילה. חברי הוועדה עוברים על מסמכים ומנתחים אותם, הם נמצאים בכל הוועדות המקצועיות בלשכה, מעירים כשצריך להעיר ומתקנים כשצריך לתקן“.

אז עד כה הלשכה פעלה בצורה לא מסודרת?

”הלשכה עבדה בצורה מסודרת ככל שיכלה, וכיום היא משדרגת את עצמה בכל הקשור לביקורת פנימית, ועל כך צריך להודות לנשיא הלשכה שראה לנכון והכרח לעשות זאת. יש לי שיתוף פעולה מצוין עם כל הגורמים בלשכה ומבקרי החוץ. אני מבטיח שכל חבר לשכה, כולל הנשיא, יוכל להיות נוכח בישיבות ועדת הביקורת, גם אם לא יכל לעשות זאת בעבר. אני מבטיח לכל חברי הלשכה לפעול באופן מקצועי, ממצה והגון, כמי ששולט בחשבונאות ובביקורת חקירתית, בכל מה שקשור לפעילות ועדת הביקורת של הלשכה“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email