דווקא עכשיו: שלבו כוחות עם הלשכה

גזירת ביטולי שש השנים העלתה קול זעקה בענף הביטוח וסוכנים רבים תהו כיצד ייראה עתידים המקצועי; עם זאת, דווקא ברגעים אלה חשוב לקחת חלק בפעילויות הלשכה ולהפוך אותה לגוף אחיד וחזק עם מסר ברור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא נולדתי להורים בעלי תיק ביטוח פעיל, זאת אומרת שאיני דור המשך. אני עובדת קשה מאוד על מנת לגייס את לקוחותיי ולכלכל את עצמי. למרות שאני מזוהה מאוד עם פעילות ציבורית, איני לוקחת חלק פעיל בוועדות הלשכה מלבד כינוסים מקצועיים אליהם אני נוהגת להגיע.

בימים הסוערים שעוברים עלינו בפן המקצועי, מצאתי לנכון להעלות על הכתב מספר השגות והרהורים המבטאים את הלך הרוח העובר על סוכני הביטוח הפעילים בענף, מתוך שיחות, התכתבויות, פוסטים ומפגשים. לפני כשלושה חודשים, עת הונף אל על הגרזן המאיים על עתיד מקצוע סוכני הביטוח “פרו־ראטה של 6 שנים” עלתה זעקה אחידה ורצון לשינוי מיידי. היו מי שארגנו כנסי חירום, פאנלים למיניהם, וגיבורי המקלדת ששלפו ולא היססו לעלות על הכתב את מורת רוחם מהמהלך הקשוח.

סו"ב מעין משיח | צילום: רמי זרנגר

שאלות רבות עלו, ביניהן מה יהיה עם עתיד המקצוע שלנו, כיצד יצליחו לממן סוכנויות את פעילותן, כיצד ייכנס דם חדש לענף והאם בכלל עוד נשאר מקום לחדשים? וכולנו עומדים ניצבים ונושאים עיניהם להנהגה שתביא את הבשורה.

הבית בוער

ההנהגה שנבחרה בנובמבר 2017 הודיעה כי הנושא בטיפול, ובקשתה הייתה להמתין בסבלנות ולא לעשות כל פעולה יזומה, לא להצהיר הצהרות פומביות וכל דבר שעלול להזיק ולפוצץ את המשא ומתן בנושא מול הפיקוח.

במקביל, דאגה הלשכה ונציגיה לפרסם חדשות לבקרים על עשייה כזו או אחרת. “ניטרלנו את סוכני הנסיעות”, “ארגנו לכם עוד הטבות”, “ראו איזו הדרכה עשינו”, “הקדמנו את תשלומי העמלה לסוכנים”.

ואנחנו מביטים מהצד, מהרהרים בליבנו, ולא מבינים על מה הם מדברים. הבית בוער, החולה גוסס ומישהו חובש את פצעיו השטחיים. איזו עמלה נקדים עם עוד מעט לא תהיינה עמלות? חברינו הרופאים היו מצחקקים על כך שאנו מטפלים בחצ’קון על המצח בעוד שהחולה גוסס מסרטן.

גוף אחד חזק

ובכל זאת, כאדם פרטי, שאינו פעיל ו/או מיצג את הלשכה אני קוראת לכם דווקא עכשיו לבוא, להצטרף ולשלב כוחות עם הלשכה. זכרו, ביקורת היא דבר חשוב ובתנאי שהיא בונה, נאמרת בצורה מכבדת וישירה ובעיקר במינון הנכון. כל זאת על מנת שנוכל למתג עצמנו כאנשי מקצוע ולא כפוליטיקאים, נוכלים, גנבים או רמאים.

בקרה, ביקורת, איזונים ובלמים – כולם מערכי הדמוקרטיה, והם יעזרו לנו להוקיע מתוכנו את הפוליטיקה, המחנאות וכל הגורמים המשבשים את הפעילות והעשייה, בדיוק כמו שבאים לנקות אגם עכור באמצעות הזרמת מים נקיים. לשכה חזקה, אחידה, הפועלת בקול אחד ובאג’נדה ובמדיניות ברורה, ללא מורא מביקורת פנימית – תמצב אותנו ותחזק את תדמיתנו בתוך הענף וכלפי הציבור כולו.

תתארו לעצמכם, איך נבוא למשא ומתן כגוף אחד חזק עם מסר ברור המוקיע מתוכו עסקנים. לשכה כזאת מציפה את המקצועיות והערכים ומוקיעה מתוכה פעילות פוליטית שאינה רצויה כלל במוסדותינו.

ולכם, פעילי הלשכה ובעלי התפקידים, אני קוראת לפתוח את השורות ולשלב בשיח את כולם. את הסוכן הבודד מהצפון או דרום הארץ, את הסוכן מהמגזר או מההתנחלויות, על מנת שנוכל לשמוע דעות מגוונת, שיח אחר ובונה, ובעיקר להרגיש תחושת שייכות. הלשכה של כולנו. בואו נתנהג בהתאם, נקבל בברכה ובאהבה את כולם.

הכותבת הינה סוכנת ביטוח עצמאית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email