דו”ח על נזקי הטרור: סקטור הביטוח נדרש למצוא פתרונות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הגידול בנזקים הכלכליים מאירועי הטרור בעולם מחייב את סקטור הביטוח למצוא פתרונות מהירים בשל התפקיד החשוב אותו הוא ממלא. כך קובע דו”ח של חברת הברוקרים לביטוחי משנה GUY CARPENTER.

פיגועי הטרור בעולם גורמים נזקים כבדים לכלכלת העולם. לפי האומדנים שמציג הדו”ח, פיגועי הטרור בארה”ב עלו לכלכלת ארה”ב 43 מיליארד אירו בין השנים 2004 ל־2016, ואילו לכלכלת האיחוד האירופי עלה באותה תקופה כ־180 מיליארד אירו. לכן גוברת החשיבות שסקטור הביטוח יצא עם מוצרי ביטוח העונים על צרכי המבוטחים בעידן שהטרור גובר, בניסיון להקטין את הנזק לכלכלות.

דוד ליפקין | צילום: באדיבות מעריב

הדו"ח של חברת הברוקרים הידועה מציין שחל שינוי באופי מתקפות הטרור מהאירוע של מגה פיגוע במגדלי התאומים בניו יורק בספטמבר 2001 למתקפות טרור נקודתיים קטנים יותר במקומות רבים, כולל אוסטרליה, בלגיה, צרפת, גרמניה, אינדונזיה, ספרד, בריטניה וארה”ב. אופי אירועי הטרור ישתנו ויתאימו עצמם לטכנולוגיות והזדמנויות חדשות כפי שיחשפו לארגוני הטרור.

יותר מאשר בעבר, קובע הדו”ח, סוכני הביטוח, הברוקרים וחתמים של ביטוחי משנה יצטרכו להשתמש בניסיון שצברו וביכולת למצוא פתרונות למבוטחים. זהו אתגר הניצב בפני תעשיית הביטוח בשנים הקרובות, מדגיש הדו"ח.

המפקח על השווקים בבריטניה בודק תעריפי ביטוחי רכב ובתים

הרגולטור הבריטי המופקד על ההתנהלות של השווקים הפיננסיים פתח בחקירה כדי לבדוק כיצד המבטחים קובעים את תעריפי ביטוח הרכב והבתים. המהלך נעשה בשל דאגות שמבוטחים ותיקים משלמים פרמיות יותר גבוהות מאשר מבוטחים חדשים.

בהודעה של הרגולטור הבריטי נכתב כי המטרה של הבדיקה היא לבחון את הסוגיות שאיתרו בשוק הביטוח. אנשי הרגולטור מצאו שיש מצב שמבוטחים ותיקים משלמים פרמיות יותר גבוהות עבור ביטוחים דומים שמבוטחים חדשים רוכשים. כלומר, המבוטחים הוותיקים משלמים פרמיות גבוהות יותר עבור נאמנותם לחברות הביטוח.

התאחדות החברות הבריטית הסכימה לעריכת הבדיקה והוסיפה כי חברות הביטוח מחויבות לבדוק את גובה הפרמיות ששילמו המבוטחים שלהם במשך חמש השנים האחרונות, בהשוואה למבוטחים חדשים. הממצאים יוגשו תוך שנתיים לרגולטור על ההתנהלות של השווקים הפיננסיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email