דיון דחוף בוועדת הכספים על התנהלות סלינגר מולה: "המפקחת מזלזלת בחברי הכנסת"

ועדת הכספים יזמה דיון לאחר שלמרות בקשתה להמתין עם כניסתה של קרן ברירת המחדל - פרסמה המפקחת חוזר סופי בנושא בשבוע שעבר. בדיון האחרון בכנסת בנושא סלינגר לא נכחה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת הכספים תתכנס ביום שלישי הקרוב לדיון מהיר בנושא התנהלות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר מול הוועדה בנושא קרן פנסיה ברירת מחדל. בבקשה לדיון מהיר טענו יוזמיה, כי למרות בקשת יו"ר הוועדה משה גפני וחברי הוועדה, להמתין עם כניסתה של קרן ברירת המחדל לתוקף עד קיום דיון מעמיק בנושא, פרסמה המפקחת חוזר סופי בנושא בשבוע שעבר.

את הדיון המהיר יזם ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) ולבקשה הצטרפו חברי הכנסת אראל מרגלית (המחנה הציוני), זהבה גלאון (מרצ), אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), אורלי לוי־אבקסיס (ישראל ביתנו) ויעקב מרגי (ש"ס). "אותה קרן שהוצאה מחוץ לחוק ההסדרים על ידי הכנסת בטענה כי נדרש דיון מעמיק, עוברת כעת במחטף ללא שום דיון מעמיק ובדרך עוקפת כנסת על ידי חוזר שהמפקחת מוציאה", טוענים חברי הכנסת.

ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר

פגיעה בתפקיד הרשות המחוקקת

ח"כ זוהר סובר כי התנהגותה של המפקחת על הביטוח פוגעת בתפקידה של הרשות המחוקקת, שתפקידה לקיים דיונים מעמיקים בנושאים מהותיים. "מדובר בשרשרת אירועים שמצביעים על כך שהמפקחת מזלזלת בחברי הכנסת ובוועדת הכספים, תוך אי הקשבה, הסכמה ואף התעלמות מוחלטת", הוא אומר.

בדיון האחרון בנושא, שנערך לפני כחודש, ביקרו חברי ועדת הכספים את העובדה שדורית סלינגר לא נכחה בו, ובסיומו הודיע יו"ר הוועדה משה גפני, כי יתקיים בקרוב דיון בנושא, ובו תידרש סלינגר להשתתף. הוא הדגיש, כי עמדתה של ועדת הכספים היא שיש להסדיר את הנושא באמצעות חקיקה. "אם דורית סלינגר לא מוכנה לדחות – שתודיע לי, כי יש כללים לעימות בין הוועדה לבין משרד האוצר".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email