דירוג החברות המובילות בישראל: הראל במקום הראשון מבין קבוצות הביטוח

כבכל שנה, פורסם דירוג dun's 100, הכולל גם את קבוצות הביטוח, הסוכנויות הגדולות ובתי ההשקעות. לצד הראל, מככבות מבטח סימון ופסגות בראש הדירוגים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל מדורגת במקום הראשון בקטגוריה של קבוצות ביטוח, כך על פי דירוג החברות המובילות בישראל של dun's 100 לשנת 2020.

הדירוג בוצע על פי שקלול של שלושה פרמטרים: מאזן, פרמיות שהורווחו ברוטו ורווח כולל. הדירוג הוא לפי דוחות שנת 2019, על פיהם הראל רשמה הכנסות מפרמיות ברוטו בסך כ-15.1 מיליארד שקל ורווח כולל בסך 760 מיליון שקל.

אילוסטרציה: Fotolia

בששת המקומות הראשונים של חברות הביטוח לא היה שינוי לעומת דירוג 2019 – במקום השני נמצאת מגדל אחזקות, ואחריה – הפניקס, מנורה מבטחים, כלל ביטוח וביטוח ישיר.

איילון ביטוח עלתה למקום השביעי לעומת אשתקד, ושלמה ביטוח עלתה למקום התשיעי לעומת העשירי. שתי החברות הישירות, ווישור וליברה, מדורגות השנה לראשונה במדד ותופסות את המקומות האחרונים. ראה טבלה.

דירוג סוכנויות ביטוח

דירוג סוכנויות ביטוח לשנת 2020 תואם את זה של 2019 למעט דירוג לראשונה של אקורד סוכנות לביטוח שלא נכללה בדירוג בשנה שעברה, והיא נמצאת במקום השביעי. במקום הראשון נמצאת כבר 7 שנים ברציפות מבטח סימון עם הכנסות מעולות בסך 230.3 מיליון שקל ב-2019.

דירוג בתי ההשקעות

דירוג נוסף של dun's 100 הוא של בתי ההשקעות הכולל 13 חברות; במקום הראשון נמצאת פסגות, כמו בדירוגים בשנים קודמות. אלטשולר שחם תופסת את המקום השני ומחליפה במקומות את מיטב דש שירדה למקום השלישי; במקום הרביעי ילין לפידות ובחמישי הלמן-אלדובי.

דירוג בתי ההשקעות בוצע לפי סך הנכסים המנוהלים במיליוני שקלים, המתפלג לפי ארבעה מרכיבים: ניהול תיקים, קרנות נאמנות, תעודות סל וקופות גמל. דירוג סוכנויות הביטוח מתובע על הכנסות מעמלות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email