דירקטוריון איילון אחזקות מאשים את בעל השליטה ב"התערבות פסולה בניהול ענייני החברה"

סערה באיילון – במכתב חריף ללוי רחמני, טוענים חברי הדירקטוריון ללחצים ואיומים שמפעיל בעל השליטה על נושאי המשרה בחברה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירקטוריון איילון אחזקות שלח בתחילת השבוע מכתב חריף ללוי רחמני, בעל השליטה בחברה, בו הוא מאשים אותו בהתערבות יתר והפעלת לחצים פסולים וקורא לו להפסיק זאת לאלתר. מכתב הדירקטוריון, שבראשות שלמה גרופמן, נשלח לרחמני בתגובה למכתב שהוגש לדירקטוריון על ידי בא כוחו של רחמני. הדירקטוריון מדגיש במכתבו כי בנושא מעורבת גם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון.

על פי דיווח החברה לבורסה, מתריעים חברי הדירקטוריון כי "התנהלות בעל השליטה – לרבות הלחצים והאיומים שהוא מפעיל במטרה להשפיע על התנהלות החברה ולקבוע את זהות נושאי המשרה בה – מנוגדים לעקרונות יסוד בממשל תאגידי תקין, ויש בהם כדי להפריע לנושאי המשרה של החברה (ובראשם הדירקטוריון ויו"ר הדירקטוריון, שלמה גרופמן) לשקול ולקבל את החלטותיהם מתוך ראיית טובתה של החברה והאינטרסים של החברה בלבד, לטובת כלל בעלי מניותיה (כולל בעל השליטה), מחזיקי האג"ח שלה, מנהליה, עובדיה, ספקיה וסוכניה".

לוי רחמני | צילום: יח"צ

לא ישלימו עם מהלכי בעל השליטה

עוד מוסבר בדיווח החברה כי "חברי הדירקטוריון הודיעו כי כפי שנהגו עד עתה והקפידו על חובתם ונאמנותם כלפי החברה וכלל בעלי מניותיה, לא יוכלו ואין בכוונתם להשלים עם מהלכים אלו של בעל השליטה, אשר מבקש להצר את צעדי יו"ר הדירקטוריון ויתר חברי הדירקטוריון ולפגוע בסמכויות ההנהלה, והם עומדים על כך שבעל השליטה יחדל לאלתר מניסיונות ההתערבות הפסולה שלו בניהול ענייני החברה, אשר עלולים לפגוע ביציבות הניהולית שלה, ולהסב נזק לבעלי מניותיה, לנושיה ולמבוטחי חברת הבת שלה, במיוחד לאור העובדה שכ-32.7% מבעלי מניות החברה הינם משקיעים מוסדיים ואחרים, שאך לפני פחות משנה הביעו אמון בחברה, בדרכה ובנושאי המשרה שלה, בהנפקה שבה גויסו (במניות ובאג"ח) כ-167 מיליון שקלים".

אמון מלא ביו"ר הדירקטוריון

החברה הוסיפה בדיווחה כי "חברי הדירקטוריון מביעים אמון מלא ביו"ר הדירקטוריון, ובדרך הניהולית שאותה הוא מוביל, וכן מביעים אמון מלא בעמידתו הנחושה של היו"ר מול ניסיונות אלו של בעל השליטה, בכל הנוגע להקפדה על הדין ועל כללי ממשל תאגידי תקין, מול מערכת לחצים קשה".

יש לציין, כי רחמני פרש מתפקידיו כדירקטור באיילון אחזקות ובאיילון חברה לביטוח ב-1 בינואר 2019, כשחודשיים קודם לכן פרש מתפקידו כמנכ"ל איילון אחזקות. מקורבים לאיילון אחזקות טענו אז, כי רחמני בן ה-87 , שהקים ועמד בראש החברה כ-40 שנה, אולץ בעצם להתפטר על ידי הדירקטוריון, ומאז טעונים היחסים ביניהם.

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email