דרור שפיר: “אנחנו נלחמים בראייה לטווח הקצר של חברות הביטוח”

חבר תת הוועדה לפיננסים חושף כי הלשכה תסייע להכשיר סוכנים לעסוק במימון חוץ בנקאי ומשכנתאות. בנוסף, הלשכה במו“מ לשינוי שיטת תגמול הסוכן, כך שתשקף את קשריו עם הלקוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני ביטוח, בהובלת תת הוועדה לפיננסים, תקים מרכז ייעוץ למשכנתאות. המרכז יפעל בדומה למרכז הפרישה שהוקם לפני כשנה, כאשר השאיפה היא להקים מרכזי משנה במחוזות הלשכה לטובת הסוכנים הרחוקים מתל אביב. כך מגלה דרור שפיר, חבר תת הוועדה לפיננסים וחבר הוועדה לביטוח פנסיוני, בראיון ל“ביטוח ופיננסים“.

לדברי שפיר, חברי תת הוועדה שוקדים כבר כשנה על הקמת המרכז למשכנתאות שיוקם בלשכה ועל הכשרת הסוכנים לעסוק גם במשכנתאות. ”מדובר בהיבטים משפטיים, כלכליים ומסחריים. אנחנו בקשר עם כל הגורמים בתחום, כולל ועדת שטרום, שהמלצותיה בתחום האשראי החוץ בנקאי נמצאות בשלבי חקיקה מתקדמים. ההמלצות מדברות על מכירת אשראי מחוץ לבנקים באמצעות גופים מורשים וגופים מוסדיים, כאשר סוכני הביטוח ימכרו את המוצרים האלה. בוועדה שלנו נעשתה עד כה עבודה רבה מאחורי הקלעים ואנחנו נמצאים כבר בשלבים הסופיים של גיבוש הנושא, שזוכה לתמיכה ועידוד מהנהלת הלשכה“, אומר שפיר.

לדבריו, המרכז לייעוץ למשכנתאות יוכל לסייע לסוכני ביטוח בכל הקשור לתחום. הלשכה מתכננת גם להכשיר את סוכני הביטוח שירצו לעסוק בהלוואות חוץ בנקאיות ומשכנתאות, אם באמצעות המכללה לפיננסים וביטוח או באופן אחר.

%d7%a9%d7%99%d7%a81
דרור שפיר. נלחם בראייה לטווח קצר של חברות הביטוח

מחזורי משכנתא רווחיים

שפיר מוסיף כי ”לאור המצב בענף הביטוח, חובה על סוכני הביטוח להיכנס לתחום הפיננסים – לכל סוכן יש מאות לקוחות ולמרביתם יש משכנתאות. הריביות הנמוכות הקיימות כיום בשוק הן גורם מדרבן למחזור משכנתאות, ואת זה יכול לעשות סוכן הביטוח עבור לקוחותיו. על כל מחזור של משכנתא יוכל הסוכן להרוויח אלפי שקלים כעמלה. אנחנו ניכנס לתחום בכל הכוח ונכריח את הסוכנים להטמיע במשרדיהם את פעילות הפיננסים, כדי שיוכלו לשרוד את ההקטנה המשמעותית בהכנסות שלהם. זהו מהלך שיביא ערך מוסף ללקוח, ישנה את מעמד הסוכן בעיני הלקוח וגם יעודד את הסוכנים לעבוד על תיקים קיימים ולהפסיק לרוץ אחרי לקוחות חדשים, מה שגורם ל“קניבליזם“ (גניבת לקוחות. ר.מ.).

”במקביל, אנחנו נלחמים לשנות את שיטת תגמול הסוכן של חברות הביטוח המעודדת קניבליזם. כיום, מתגמלים את הסוכנים רק על מכירות חדשות של ביטוחים, כי זה מה שרוצים מנהלי חברות הביטוח – שבעצמם מתוגמלים בהתאם למכירות שהם מבצעים. זו ראייה לטווח קצר – אנחנו משמרים לקוחות במשך עשרות שנים, והתגמול שלנו צריך לשקף את הערך המוסף הזה של הסוכן בשימור והעמקת תיק הביטוח. אנחנו נקפיד שזה מה שיהיה בתחום הפיננסים מול חברות הביטוח – לא ניתן יותר לחברות הביטוח לגרור אותנו לתגמול של ראייה קצרת טווח“, מסכם שפיר.

הראיון המלא עם דרור שפיר יפורסם במגזין ”ביטוח ופיננסים“, לקראת כנס הפיננסים הארצי של הלשכה שיתקיים בשפיים ב־24 בנובמבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email