דרישת המבטחים האירופים מהאיחוד: "הסדירו כיסוי למגפות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ארגון המבטחים האירופיים Ferma לוחץ על האיחוד האירופי להסדיר כיסוי ביטוחי לקטסטרופות כמגפות ומתקפות סייבר, דבר שלא קיים כיום. הם מציעים שהכיסוי הביטוחי הזה יהיה חלק שותפות ציבורית-פרטית.

המבטחים מצביעים על לקחי מגפת הקורונה. לרוב העסקים, הם מציינים, אין כיסוי ביטוחי למגפות. זה יצר מצב שהעסקים הקטנים באירופה נאבקים כדי לזכות בפיצויים שיכסו את הפסד ההכנסות בשל מגפת הקורונה.

המטרה של ארגון המבטחים לפתוח בסדרה של דיונים עם נציבות האיחוד האירופי, המדינות החברות באיחוד והממשלות על סיוע בעתיד. זאת מכיוון שהמגזר הפרטי אינו יכול לתת כיסוי רחב לעסקים מפני הפסדים בשל קטסטרופות.

ארגון המבטחים האירופיים רואה את הצורך להסדיר כיסוי ביטוחי להפסדים גם בשל מגפות כקורונה וגם עקב מתקפות הסייבר. ראשי הארגון מציינים כי נוצר עידן חדש ביחס לכיסוי הנזקים כתוצאה מהמגפות ומתקפות הסייבר.


מגפת הקורונה מחייבת את ענקי הביטוח האירופיים למכור נכסים

ענקי הביטוח האירופיים אליאנץ' וג'נרלי נערכים למכירת נכסים של ביטוחי חיים במטרה לגייס מיליארדי אירו עקב מגפת הקורונה. המטרה היא להגדיל את התזרים הפיננסי המתחייב ממגפת הקורונה.

אליאנץ' גייסה את בנק ההשקעות האמריקאי מורגן סטנלי כדי לאתר נכסים שיכולים לשחרר מאות מיליוני אירו. הבחינה היא של תיק השקעות של 9 מיליארד אירו של ענף ביטוחי חיים. הבחינה מתמקדת בהשקעות של פרמיות ביטוחי חיים מחוץ לגרמניה בהיקף של 500 מיליון אירו.

הגדלת התזרים באמצעות מכירת נכסים | צילום: shutterstock

ואילו ג'ינרלי מתכננת לפרוק ההשקעות של תיק ביטוחי חיים בצרפת. לפי הערכות בוחנים מכירת נכסים בהיקף של 1-2 מיליארד אירו. חלק מההשקעות קשורות למוצרי חיסכון בביטוחי חיים.

גם חברות הביטוח הגדולות בדרום קוריאה מוכרות נכסים עקב הצפי לגידול בתביעות של המבוטחים. עיקר המכירה הוא בנייני משרדים בסיאול.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email