דרך המלך: תכנון כלכלי לקראת הפרישה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הם נכנסו למשרדי, הבן ואמו, לאחר מחקר קטן שהבן עשה והחליט להגיע אלי עם אמו לתכנון הפרישה שלה. הבן סיפר כי אימו אישה קשת יום שבגיל צעיר יחסית התאלמנה וגידלה חמישה ילדים בכוחות עצמה.

האימא הועסקה במוסד פרטי גדול בשנים האחרונות, בניהול משק בית וכעת הגיעה לגיל הפרישה. הוא ציין כי אין הרבה, אבל ביקש שאלווה אותה בכל מה שהיא צריכה.העברתי את מבטי לאימא ושאלתי "מה יש לך להוסיף מעבר למה שהבן אמר?", "כלום, הוא אמר הכל", השיבה. התבוננתי בניירת שהונחה לפני ממקום העבודה האחרון והתרשמתי שהסכומים היו ממש נמוכים. במענה לשאלתי לגבי רמת החיים שלה ציינה שהיא מסתפקת בסכום של כ-6,500 שקל לחודש, ללא הוצאות נוספות כמו נסיעות לחו"ל ועוד.בוקר למחרת קיבלתי שיחת טלפון מפתיעה מהאם בה ציינה כי עליה להפגש איתי פעם נוספת על מנת למסור לי מידע עליו לא יכלב לפרט בפגישה בה נכח בנה. הילדים שלי לא יודעים הכל אבל לך אני חייבת לספר.

הכרה ביתרונות מרכז הפרישה תאיר נקודות חשובות בעבודת הסוכן | צילום: shutterstock

"הילדים שלי הם כל עולמי", אמרה, "התאלמנתי בגיל צעיר יחסית, בעלי עבד במקום עבודה מסודר עם קרן פנסיה שממנה קיבלתי קצבה של כמה אלפי שקלים במשך 30 השנים האחרונות. מלבד זה הוא עשה ביטוח חיים בסכום יפה.

"את כל הסכומים האלו חסכתי משך השנים ואני מתכוונת לחלק בין ילדי שחווים את הקשיים של הדור הזה. הצטבר לי בחסכון סכום של 2.3 מיליון שקל. אני רוצה להשתמש בסכום הזה כדי לסגור להם את המשכנתאות שלקחו על הדירות שרכשו. אני זקוקה לסכום חודשי נמוך יחסית למחיה ומבקשת שתוודא שזה אכן יעמוד לרשותי על מנת שאוכל לחלק את מה שצברתי בין ילדי.הבדיקה הייתה קצרה ומהירה. החיבור של קצבת הביטוח הלאומי שלה, פנסיית השארים מבעלה ז"ל והפנסיה ממקום העבודה הגיעו לסכום חודשי שעולה מעל הצרכים החודשיים שלה. מלבד זה הצטברו לזכותה כספים בקופות גמל והשתלמות שישמשו למקרי חירום.

בפגישה שנערכה לאחר מכן, עם ארבעת ילדיה, הסברתי לילדים כי האמא שלהם חסכה מעצמה על מנת לגדל אותם, ממשיכה בדאגתה לרווחה הכלכלית שלהם והחליטה להעביר לכל אחד מהם 550 אלף שקל לכיסוי חוב המשכנתה. האחים והאחיות נדהמו. לקחו להם כמה דקות טובות לעקל את הבשורות הטובות.

שיהיה לכם סוף שבוע מהנה ושלעולם לא תצעדו לבד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email