דרך עיניהם של הגברים: מה מביאות איתן הנשים לתחום הביטוח?

לכבוד יום האישה הבינלאומי שאלנו סוכנים בכירים בלשכה, אם לדעתם יש לסוכנת הביטוח יתרונות על פני סוכן גבר. התשובות שקיבלנו: כולם מפרגנים לנשים, ולמרות שמרביתם עדיין נאחזים בסמלי אפיון נשיים כמו רגישות ואמפתיה, הם יודעים להצביע על הערך המוסף שלהן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב מאיר רוטברג – יו"ר ועדת הרווחה

"כאב ל־4 בנות אני קובע בוודאות שלאישה בעסקי הביטוח יש רק יתרונות. יותר סבלנות, אוזן קשבת, אמפתיה. פרמטרים אלו מצטרפים למקצועיות – הרי לנשים יש יתרון עצום על גברים, אז איך מעזים לומר שזהו המין החלש?".

סו"ב משה בן־פורת – יו"ר סניף השרון

"אני סבור שלאישה יש מספר רב של יתרונות על פני הגבר. ברוב המקרים, האינטליגנציה הרגשית של האישה הרבה יותר חזקה משל הגבר והיא המנוע להצלחתה. סוכן/ת ביטוח חייב להיות מחובר לרגש שלו. הרגש מנחה אותנו בהגנה על מבוטחינו. לפיכך, לאישה סוכנת יש יתרון משמעותי על רוב הסוכנים הגברים".

סו"ב יפת בקשי – יו"ר מחוז הדרום

"מניסיון, ברגע שסוכן מבקש, מציע ומעדכן, מנגנוני הבקרה וההגנה מיד עובדים בצד השני. כמובן שלאחר שיחה, כשהצד השני מבין שמדובר באיש מקצוע, הקליינט מרשה לעצמו להסיר מספר התנגדויות שהופיעו מיד בהתחלה והוא יותר נינוח בהמשך. לדעתי אישה סוכנת מייצרת מלכתחילה יותר אמון ונינוחות שמאפשרים התקדמות בשיווק ומכירה מהירים יותר, וזה יתרון להתחיל עסקה או שיחה ברגל ימין. כמובן בהמשך הידע והמקצוענות הם הקובעים ללא קשר".

סו"ב איגור מורי – יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד

"אני חושב שבעידן החדש אין לאף אחד יתרונות בגלל המגדר. כל סוכנת וסוכן נמדדים על כישורים אישיים ומקצועיים והערך המוסף שהוא או היא מביאים ללקוחות".

סו"ב דני קסלמן – יו"ר מחוז השרון

"ראשית, סוכנות ביטוח הן יעילות יותר מסוכנים גברים. כשהילדים קטנים, הן עובדות עד סיום שעות הגן של הילדים, ובשל קיומה של אחריות אישית רבה כלפי מקום העבודה – הן מספיקות לסיים את משימות יום העבודה בפחות זמן – זמן שהוא כסף עבור המעביד.

"כמו כן, נשים מצטיינות במשא ומתן מכיוון שהן שואפות להגיע למצב של ' win-win '. הן לא תופסות את המשא ומתן כתחרות, שבה אם הצד השני מרוויח, אז בהכרח השני מפסיד, אלא כדרך שבה כל צד יוכל למקסם את הצרכים שלו, תוך הבנת הצרכים של הצד השני. כדי שהסכם בין הצדדים ימומש ויישמר לאורך זמן, על שני הצדדים להיות מרוצים במעמד החתימה עליו וגם אחר כך. כך, ניתן להרוויח קשר עסקי לטווח ארוך".

סו"ב ליאור רוזנפלד – נשיא הלשכה

"אין ספק בכלל שאישה מביאה עמה ערכים מוספים רבים כמו אינטואיציה חזקה, ביטחון ורוגע, יודעת לדבר, לרגש ולהוציא רגש מהלב ומהראש. כמו כן, הנשים ברובן נטולות אגו, תכליתיות וממוקדות. אני בעד נשים סוכנות ביטוח וכמה שיותר".

סו"ב אורי צפריר – חבר המועצה הארצית

"לנשים יש אינטואיציה רגשית אשר יכולה לסייע להצלחת כסוכנת ביטוח. היות שמדובר בעניינים כספיים, עיקר הלקוחות עמם הן אמורות להתמודד הם גברים. השילוב של ידע, מקצועיות, אינטואיציה ואסרטיביות, הם סוד ההצלחה של נשים בתחום".

סו"ב ישראל אליוביץ – יו"ר ביה"ד

"לאישה סוכנת ביטוח יותר קל לשכנע נשים אחרות וגם גברים בחשיבות של ביטוחי הבריאות בעיקר, ושל מחלות קשות בפרט. המודעות לבדיקות, כולל חודרניות, הרבה יותר גבוהה אצל נשים מאשר אצל גברים, וזה הבסיס המשותף שלהן עם לקוחות נשים, ובסיס לשכנוע גברים".

סו"ב ישראל גרטי – יו"ר ועדת ביטוח כללי

"סוכנת הינה בעלת רגישויות לנושאים שונים שבאים לידי ביטוי בהבנת צרכי המבוטח והתאמת הכיסויים לצרכים הללו. סוכנת פחות נכנסת לפינות של אגו או ויכוחים מיותרים, והיא ממוקדת במטרה – מתן שירות טוב יותר למבוטח".

סו"ב שמואל אשורי – יו"ר מחוז ירושלים

"מאחר שביטוח הוא מכירת 'אוויר' בעצם, כשאין ללקוח מוצר מוחשי ביד, הרי שאישה שמטבעה היא יותר רגישה וסבלנית מגבר, אמורה להצליח יותר בתחום".

סו"ב אודי אביטל – יו"ר ועדת פיננסים

"העסקתי הרבה גברים והרבה נשים. לדעתי, הנא־ מנות של אישה למשרד ולעבודה גבוהה מזו של גבר. בנוסף, יש לה אינטואיציה נשית, שחשובה מאוד בפגישות עסקיות, ויכולת הקשבה. רוב סוכנות הביטוח עוסקות בביטוח בריאות, נושא הקרוב ללבן, אבל אני בטוח שהן יצליחו בגדול בתחום הפיננסים; לא בכדי שלושה מתוך חמשת הבנקים הגדולים מונהגים בידי נשים, בראש בנק ישראל עומדת אישה וגם בראש הפיקוח על הבנקים והפיקוח על הביטוח. הצעתי לנשיא הלשכה לעשות קורס דירקטורים במכללה בדגש על נשים".

סו"ב יוסי מנור – יו"ר MDRT אירופה

"עם הטכנולוגיה המתקדמת בניהול המשרד, יש לנשים סוכנות יתרון בזכות חלוקת קשב וריכוז טובים יותר משל גברים. נשים יותר מודעות למשפחתיות וצרכי ילדים, ולכן הן יותר טובות מגברים בכל הקשור לביטוח פנסיוני ובריאות".

סו"ב קובי ורדי – יו"ר הוועדה לאירועים וכנסים

"בעולם הביטוח והעסקים אנו רואים מגמת עלייה מתמדת במספר הנשים. נשים חזקות ומשפיעות, מצליחות לשבור סטיגמות בנאליות ומיושנות. אני דוגל בשוויון זכויות מלא בין המינים ויחד עם זאת אני תומך נלהב בקידום מעמד האישה במשק הישראלי והגלובלי. כשאני מראיין גבר או אישה לתפקידי שטח או משרד, אינני מסווג אותם על פי מגדרם המיני אלא כולי מלא הקשבה להכיר ולהבין את צרכיהם של הנשים והגברים העומדים מולי ובמסגרת שאיפותיהם וכישוריהם אתמוך ואסייע תמיד במה שיתאפשר לי".

סו"ב אלון אבן חן – יו"ר MDRT ישראל

"איני מודע למחקרים שנעשו לגבי ההבדלים בין סוכני ביטוח לסוכנות ביטוח. וחרף זאת, אני חושב שבהכללה גסה, היתרונות האפשריים של סוכנות ביטוח הם: הן קשובות יותר, סבלניות יותר וחזקות בתחום יחסי האנוש; הן טובות מהגברים בכל הקשור למולטיטסקינג ויכולתן לפעול בו זמנית במספר תחומים, כך לטעמי יש להן סיכוי טוב יותר לשמור על איזון כולל במערכות יחסיהן ולייצר איזונים טובים יותר בין עבודה, לבית ולמשפחה; יש להן כצרכניות, מודעות גדולה לצורך בהגנה על המשפחה ורבות מקבלות החלטות 'ביתיות' כולל בתחומי החיים והבריאות. הן מביאות רגישות זו עמן גם כסוכנות ביטוח".

סו"ב יוסי אנגלמן – סגן נשיא הלשכה

"לאישה סוכנת ביטוח יש יתרון ענק על כל גבר. אישה ברוב המקרים נעימה לשיחה מתקשרת טוב יותר מגבר, ובעצם זה שרוב הנשים שעובדות גם מטפלות בילדיהן, הן מבינות טוב יותר בניהול צרכי המשפחה. בתור שכאלה, קל להן לטפל ולהציג צרכים אלה ללקוחות כסוכנות ביטוח".

סו"ב דביר רפ – יו"ר ועדת צעירים והכשרת הסוכן

"מנקודת מבטי, יתרונות אישה כסוכנת ביטוח הם רבים; נשים בכלל ואימהות בפרט ידועות ביכולת ניהול זמן ולכן הספק העבודה וניהול הזמנים בעסק מתבצע בדרך כלל בצורה הטובה ביותר. בנוסף, יש להן יכולת שילוב מעולה בין העבודה והבית. הן ידועות גם כיצירתיות ובעלות פתיחות לרעיונות חדשים ושינויים אשר כמוהם ישנם רבים בענף הביטוח. לנשים יכולת משא ומתן מעולה ויכולת ניהול ועבודה קבוצתית יעילה בעזרת הרוח הטובה אותן הן משרות סביבן. אני שמח לראות את סוכנות הביטוח חברות הלשכה ואת כניסתן של סוכנות צעירות נוספות לענף וללשכה".

סו"ב מקסים דרעי – יו"ר המועצה הארצית

"לנשים באופן טבעי יש רגישות רבה לזולת וזה נובע בעיקר מאינטליגנציה רגשית. כיום לשמחתי יש העצמה והתעצמות נשית בכל המגזרים. כולל בכלכלה, במחקר בצבא ועוד. אין לי ספק שמגמה זו הולכת וגוברת ואני מברך על כך".

סו"ב עוזי ארגמן – יו״ר ליסוב סוכנות לביטוח

"בעידן שלנו איני רואה הבדל בין סוכנת לסוכן. הכל מתבטא במקצועיות ובהשקעה. בעבר היה יתרון לגברים, כי הלכנו מדלת לדלת, ונשים היו פחות פנויות ובנויות לכך. היום הכל תלוי ביכולות האישיות, במקצועיות ובהשקעה, בלי קשר אם זו אישה או גבר".

סו"ב ליאור הורנצ'יק – מ"מ נשיא הלשכה

"אישה סוכנת היא כוח, אין ספק שיש עוצמה אחרת כאשר מדובר בסוכנת, הרגישות הנשית היא נכס יקר בעסקים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email