דרמה בצמרת מגדל: היו"ר יוחנן דנינו והמנכ"ל עופר אליהו פורשים

מיכל עבאדי צפויה להתמנות לתפקיד המנכ"ל ושלמה אליהו יתמנה ליו"ר. הרקע לפרישות נובע מחוזר של הממונה בו נאסר לכהן בתפקיד ביצועי בחברה בה קרוב משפחה מכהן כדירקטור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו"ר מגדל יוחנן דנינו, הודיע כי יפרוש מתפקידו בחודש הבא, וזאת בתום חוזה בן שנתיים במגדל. גם עופר אליהו, מנכ"ל החברה ובנו של בעל השליטה (69%) שלמה אליהו, הודיע על פרישה מתפקידו והוא צפוי לעזוב בחודשים הקרובים. על פי דיווחי החברה לבורסה, מיכל עבאדי־בויאנג'ו, החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר, מועמדת להחליף את אליהו בתפקיד המנכ"ל. על פי הדיווח, שלמה אליהו ימונה לתפקיד היו"ר. עדיין לא ידוע אם עופר אליהו ימשיך בתפקיד אחר בקבוצת מגדל או יפנה לעסקים פרטיים. שלמה אליהו (81) יהיה יו"ר קבוצת הביטוח המבוגר ביותר אחרי לוי רחמני, יו"ר קבוצת איילון, בן ה־86.

יוחנן דנינו

השינויים בצמרת מגדל נעשים על רקע טיוטת חוזר מינואר 2016 של דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בו נאסרה כהונה בתפקיד ביצועי בחברת ביטוח של מי שהוא קרוב משפחה של דירקטור בחברה. זאת כדי למנוע מצב שדירקטור או יו"ר דירקטוריון יפקחו על בעל תפקיד, שהם קרובי משפחה שלו. סלינגר התירה לבעל שליטה לכהן כיו"ר דירקטוריון. החוזר אמור להיכנס לתוקף בעוד שנה. עם פרישת דנינו, ביקש שלמה אליהו לחזור לתפקיד יו"ר קבוצת מגדל, אך לאור תקנות רשות שוק ההון, הדבר יתאפשר רק אם בנו עופר אליהו,
יפרוש מתפקיד המנכ"ל.

עופר אליהו

עופר אליהו מונה למנכ"ל מגדל בתחילת 2014, במקומו של יונל כהן, כשקודם ניהל את אגף הביטוח הכללי בחברה. אליהו הצעיר שימש גם כיו"ר איגוד חברות הביטוח, והתפטר בנובמבר 2016 על רקע חילוקי דעות עם מנכ"לי החברות האחרות שלא הסכימו עמו על הגשת בג"צ מטעם האיגוד נגד סלינגר על רקע המגבלות שהטילה על חלוקת דיבידנדים.
דנינו, שהיה מפכ"ל משטרת ישראל בשנים 2011־2015, פורש מתפקיד יו"ר מגדל בתום חוזה בו התחייב לכהונה של 24 חודשים לפחות. הוא מונה לתפקיד בדצמבר 2015. על פי החוזה, אם וכאשר ישלים את "תקופת ההתמדה" הזו, יהיה זכאי לתשלום דמי ניהול בהיקף של 1.12 מיליון שקל – כמחצית מעלות שכרו השנתית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email