ד"ר ברקת: "לא אפשרנו לחברות הביטוח לייקר את פוליסות הסיעוד"

הממונה נשא דברים בטקס הפתיחה של הכנס ‰ בנוסף אליו נאמו גם השר גלנט ("העורף צריך להיות מוטרד מהאיום האיראני ושלוחותיו"), יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי וד"ר גיא רוטקופף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת, גילה כי חברות הביטוח פנו אליו בדרישה לייקר את פוליסות הביטוח הסיעודי, לאחר שביטלו אותן, והרשות סירבה לבקשתן. "היו אלינו פניות מצד חברות הביטוח במטרה לייקר את פוליסות הפרט – לא אפשרנו לזה לקרות", אמר ברקת והוסיף: "מכיוון שאנחנו לא חושבים שזה הפתרון. בוודאי לא הפתרון לטווח הארוך. בימים האלה אנחנו בוחנים חלופות שונות תוך דגש על פתרונות אשר יאפשרו מודל יציב והוגן למוצר הזה לטובת ציבור המבוטחים. ויש יותר ממודל אחד".

לדברי הממונה: ״ברשות בוחנים חלופות שונות שיאפשרו מודל יציב והוגן לטובת ציבור המבוטחים. יש יותר ממודל אחד. אנחנו נדאג שבסופו של דבר, המוצר שיגיע לציבור יהיה הוגן במחיר ובאיכות של המוצר. אנחנו נדאג לצורכי המבוטחים".

משה ברקת נואם בכנס. צילום: יוד צילומים אילת

בפנותו לסוכני הביטוח ביקש ברקת את תמיכתם בסוכן האובייקטיבי, מה שתואם את הפעילות לטובת הלקוח מבלי להיות מוטים: "יש לכם הרבה ערך לתת לציבור ותקבלו תמיכה מאיתנו״, אמר והוסיף: ״אנחנו מאמינים שתכלית הסוכן היא לפעול לטובת המבוטח ולייצגו בעת צרה מול חברות הביטוח. הציבור צריך את הסוכן שיהיה לצדו. אפשר לפעול יחד לטובת הציבור".

הוא סיפר על הקלות לטובת סוכן הביטוח שפרסמה הרשות כמו הממשק למשיכת היעדר תביעות במשרד הסוכן, הר ביטוח רק אחת ל־3 שנים בביטוח דירה". עוד גילה ברקת כי הרשות רוצה לשדרג את מדד שירות החברות: "לשם כך נשתף בנושא גם את לשכת סוכני ביטוח", אמר.

לגבי ביטוח הרכב הזכיר הממונה את נושא 2 התביעות ואמר: "אנחנו רוצים שהביטוח יהיה יותר אמיתי. תביעות קטנות לא צריכות להיספר. נפעל בנושא זה שלא יעיקו על הכיס של המבוטח". בנושא ביטוח רכב לנהג צעיר, אמר הממונה כי מדובר בכשל לכאורה: "לגבי נהגים צעירים יש מקום לבחון היטב את המחיר והמוצר שהם מקבלים. בהקשר זה אנחנו מתכוונים להכניס טכנולוגיה. זה לא דבר רע. נכון המענה האנושי חשוב אבל צריך להתקדם עם העולם".

ברקת הוסיף כי הרשות תקדם את תעודת הביטוח הדיגיטלית ותכניס חידושים נוספים גם בעולם המוצר וגם בהנגשה הטכנולוגית של הרשות לטובת הסוכנים והחברות.

בנוסף לברקת, גם שר העליה והקליטה וחבר הקבינט הבטחוני, יואב גלנט, דיבר בערב הפתיחה של הכנס. גלנט התייחס למצבה הבטחוני של ישראל וטען כי העשור האחרון היה העשור השקט בין שבעת עשורי קיומה של המדינה. בסוקרו את המצב הבטחוני בו נמצאת ישראל מול המדינות שלידה שחלקן שלוחות של איראן, אמר: "העורף הישראלי צריך להיות מוטרד. כדי לבנות את ההרתעה ועבור נזקים חלילה, נצטרך להגדיל את הפרמיה לטובת הביטחון. אני אופטימי כי אני מכיר את יכולת העם והצבא".

גם יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, נאם בכנס. חימי סיפר על שיתוף הפעולה של לשכתו עם לשכת סוכני ביטוח והדגיש, לאור הפרשות האחרונות, כי לשכת עורכי הדין תגן על מערכת אכיפת החוק "אך לא ניתן לפגוע בזכויות הנחקרים". הוא גילה כי הלשכה פועלת לגיבוש חוק בנושא זכויות הנחקר.

כמו כן, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח ד"ר גיא רוטקופף, הדגיש בדבריו כי העובדה שישראל מובילה בשיעור היענות חברות הביטוח לתביעות, היא בזכות סוכני הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email