ד"ר גיא רוטקופף: "סוכני ביטוח הם השגרירים שלנו"

בערב פתיחת כנס אלמנטר ביקש מנכ"ל איגוד חברות הביטוח להדק את שיתוף הפעולה עם הסוכנים למען המבוטחים; גם נשיאת לשכת רואי החשבון ונשיא להב נשאו דברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו רואים את טובת סוכני ביטוח כטובת חברות הביטוח והמבוטחים", כך אמר מנכ"ל איגוד חברות הביטוח ד"ר גיא רוטקופף, בערב הפתיחה של כנס אילת. לדבריו, "הקשר בין לשכת סוכני ביטוח לאיגוד חברות הביטוח השתנה מאוד לטובה בקדנציה הנוכחית; יש קשר אמיץ, חברי. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה פורה גם אם איננו רואים הכל עין בעין".

רוטקופף אומר כי "היום יש שיח עם פוליטיקאים נגד שומרי הסף. יושבים פה חברי כנסת ושרים שפועלים למען הציבור. מנסים להשחיר אותם, אבל הם יודעים מהי טובת הציבור. אותו רעיון קיים גם כאן אצל סוכני הביטוח. הסוכנים יודעים מהי טובת הלקוחות שלהם. הם לא צריכים שומרי סף שיגידו להם מה טוב עבור המבוטחים שלהם. על מנת שאנחנו נוכל לקיים את מה שאמרתי, אנחנו צריכים לראות כל הזמן לנגד עינינו את טובת הביטוח. אם זה יקרה כולם יהיו מרוצים".

רוטקופף, כהן ושטרק | צילום: שלומי דעי

עוד הדגיש מנכ"ל איגוד חברות הביטוח: "סוכני ביטוח הם השגרירים שלנו; הם אלה שפוגשים את הלקוח בעת הקשה שלו; תמשיכו להציק לנו למען המבוטחים, ואנחנו נעשה הכל כדי לשלם תביעות ביטוח – בשביל זה אנחנו כאן. אני חש שיש שינוי. בתקופה האחרונה בהובלת רוזנפלד התחילו להבין סוף סוף שמי שדואג למבוטחים הם סוכני הביטוח ואם נעמוד על זה, זה מה שיהיה".

נשיאת לשכת רואי החשבון רו"ח איריס שטרק, הדגישה את החשיבות של הממשק בין הארגונים הכלכליים, ובכלל זה לשכת סוכני ביטוח. שיתוף הפעולה בין כלל הארגונים הכלכליים המקצועיים תורם לשיפור היעילות העסקית והכלכלית. שטרק הוסיפה: "על חשיבותו של הסוכן אין חולק, מדובר במקצוע חשוב, אשר משפיע בנקודות חשובות ומשמעותיות בחיי אזרחים ומשפחות רבות. כולנו חיים בשוק תחרותי, כל נותני השירותים, כן גם אנחנו, רואי החשבון, סוכני ביטוח ואחרים. עלינו להתאים את המקצוע לשינויים ולתחרות, בכך שנייצר ערך מוסף משמעותי. יש חשיבות להון אנושי מקצועי ומיומן, שרכש ידע וניסיון מפעילותו בשטח ואשר אין לו תחליף.

"עבורנו רואי החשבון, אחד החסמים המשמעותיים בתפקידנו כמייצגי עסקים, הוא הנטל הרגולטורי והבירוקרטי. נטל זה, בוורסיות שונות, מוטל גם על מייצגים ונותני שירותים אחרים, וגם עליכם הסוכנים. בראש סדר העדיפויות שלנו כרואי חשבון, נמצא הצורך המידי לתיקון עיוותי חקיקה משמעותיים במיסים, ולפעול להקלה משמעותית של נטל המיסים.

המנוע של המשק

את ערב הפתיחה חתם נשיא להב עו"ד רועי כהן, שסקר את פעילות לשכתו לטובת שיפור הסביבה העסקית. הוא גילה כי קיבל אישור לפעול בכנסת להכרה בישיבות עבודה בבתי קפה ומסעדות כהוצאה מוכרת: "אם אדם נפגש בבית קפה כדי לייצר פרנסה ממנה הוא משלם מיסים למדינה, אז שהמדינה תכיר בהוצאה הזאת כהוצאה לצורך עבודה וכנ"ל ברכב של עצמאי שיוכר כרכב עבודה", אמר.

המדיניות של רשות שוק ההון היא שיום ללא חוזר – הוא לא חוזר. לא בגלל שצריך או בגלל ששאלו את הלקוחות, אלא כי צריך לגמור את היום". סיכם כהן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email