ד"ר שולמית ריזל: "להחזיר את המחלימים ממחלה קשה לחיים רגילים"

אונקולוגית בכירה המשמשת יועצת בעמותת "השחר של מירב" ממליצה לסוכני הביטוח להיות מעורבים גם בהליך השיקום של המבוטחים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ד"ר שולמית ריזל, אונקולוגית בכירה, סיפרה מעל במת הכנס על החשיבות שבטיפול בחולה האונקולוגי המחלים, בין היתר באמצעות עמותת "השחר של מירב", בה היא משמשת יועצת מקצועית בכירה. ד"ר ריזל המליצה לסוכני הביטוח להיות מעורבים גם בשיקום של מבוטחים שלהם שחלו והחלימו ממחלות קשות. גדי ארגמן, חבר ועדת הבריאות והסיעוד, הציג אותה ואת העמותה תוך שהוא מציין את החשיבות שבליווי המבוטח החולה גם בשיקומו, על ידי הסוכן, והקשר שנוצר בין הלשכה לעמותה.

ד"ר שולמית ריזל | צילום: גיא קרן

"הבעיה המרכזית של המחלימים היא, שכשהיו חולים הם היו מוקפים במשפחה וחברים ומטפלים, ולאחר שהחלימו, הם נשארים לבד יחסית עם בעיות רגשיות ותופעות לוואי של הטיפולים שעברו, שנמשכות גם שנים רבות", סיפרה ריזל. יחד עם היועץ הארגוני עמירם נאמן, החלה כבר בשנת 2006 בתכנית החלמה וחזרה לחיים, בשיתוף ביטוח מושלם של שירותי בריאות כללית, וכיום גם של מאוחדת: "מדובר בשבוע של סדנאות העצמה, יוגה ודמיון מודרך. המחלימים מקבלים ארגז כלים להמשך – טיולים, סדנת צחוק, יוגה, שיאצו ועוד. החוויה והשיתוף שלהם כקבוצה חשובים. לצערי אין כלי מדידה להצלחת הסדנאות בתועלת השיקום, אבל הפידבקים שאנחנו מקבלים מהמשתתפים הם כאלה, שהם קיבלו חיזוקים ואופטימיות גדולה יותר שנשמרים לאורך זמן", סיפרה ריזל.

"כאן אתם, סוכני הביטוח, יכולים להשתלב בנושא, ולהפנות מבוטחים שלכם שהחלימו ממחלה קשה להשתקם בעזרת העמותה ולחזור מהר יותר לחיים רגילים", סיכמה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email