האומץ לשחרר

אל תחמיצו את ההזדמנות - יש רגע בחייו של כל עסק שנחוץ לעשות את התפנית החדה ולקבל החלטות, אחרת זה יכול להיות מאוחר מידי. סו"ב אתי דמבו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אם את/ה סוכן ביטוח עם ותק משמעותי במקצוע, אם חגגת 60 או 65 ואין בנמצא דור המשך, הכתבה הזו קוראת לך להצטרף לקבוצת סוכנים שלא חוששים מאתגר משמעותי – לבחון את המשכיות העסק להצלחה ללא שליטה של המייסד. דור המשך לא חייב להיות בן, בת או חתן. זה יכול להיות אדם חיצוני, מנכ"ל חיצוני עם כישורים מתאימים לניהול העסק שלכם. כן, זה אפשרי וזה אמיתי.

בסוכנות שלנו לקח כשבע שנים להגיע לרגע הזה. זה לא פשוט. היו ניסיונות רבים שלא הצליחו אך אינני מגדירה אותם ככישלון אלא כניסיון שלא עבד. אם תכוונו לזה זה יקרה, זה מגיע.

תהליך שחייב להיעשות בשלבים שמבטיחים הצלחה לכל הצדדים. צילום: shutterstock

מה מעכב אותנו? הפחד מכישלון ואכזבה, הפחד משיתוף פעולה, איבוד שליטה ומשמעות שמילאה את כל חיינו קודם. הפחד טבעי וקיים ופנים רבות לו, לבחירה שלא לפעול ישנן השלכות קריטיות בהמשך. חברי ואני בוועדה הבין דורית מסמנים את עצמנו כשגרירים לנושא. אם תרצו לשמוע יותר אנו זמינים עבורכם.

אל תישארו אדישים

ההבדל הוא עצום וקריטי בין עסק שנערך לרגע האמת ובין כאלה שמסרבים להסתכל למציאות בעיניים. אל תישארו אדישים או אל תגידו יש עוד זמן או בעתיד אתחיל לחשוב על זה. כי בינתיים הפוטנציאל של התיק איננו מנוצל כראוי.

המהלך של מציאת דור המשך לא מתרחש ביום אחד, זהו תהליך רציני וחשוב שחייב להיעשות בשלבים שמבטיחים הצלחה לכל הצדדים.

הלקוח דורש זמינות ותפקוד מלא ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. שותפים צעירים לדרך יכולים להחיות ולקדם את כל מה שאנחנו לא מספיקים או מצליחים להגיע אליו.

ישנן דוגמאות חיות בענף שלנו מהן אפשר ללמוד רבות, למשל יוסי מנור ז"ל – כמה חכם עשה, העסק שלו בטוח, מוגן ומפרנס את משפחתו גם אחרי לכתו מאיתנו. מכיוון שהנושא מורכב ומאוד אקטואלי בכל המשק הישראלי שהתבגר והגיע לגיל 74, ניתן ללמוד את הנושא במרכז הבינתחומי בקורס שנקרא העברה בין דורית ובאוניברסיטת תל-אביב, להב פיתוח מנהלים – בקורס ניהול עסקים משפחתיים.

התנאים ההכרחיים להצלחה

הסתכלות לטווח ארוך, צמיחה, תקשורת טובה ויחסים טובים, אינטליגנציה רגשית, לקיחת אחריות והיכולת לעבוד יחד כצוות יעיל.

אין הנחות לבן משפחה וחייבת להיות היכולת לנהל רגשות ולקיים פגישות הנהלה קבועות כתנאי הכרחי. כי אז הסיכויים גדולים מאוד ליציאה לדרך חדשה וצמיחה עסקית משמעותית.

כתבה זו מוקדשת באהבה רבה לידידי הטוב יוסי מנור ז"ל שלימד אותי כל כך הרבה והלך מאיתנו בפתאומיות.

הכותבת הינה בעלת סוכנות "קשר ביטוח פנסיה ופיננסיים" וחברה בוועדה הבין דורית בלשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email