משרד האוצר אישר תכנית סיוע לעצמאים במצבי אבטלה וחיסכון פנסיוני

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שר האוצר משה כחלון אישר את המלצות צוות משותף בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, וסגנית הממונה על התקציבים, שירה גרינברג, שמעניקות לראשונה פתרון וסיוע לעצמאים במצבים של אבטלה. בנוסף, ההמלצות מוודאות כי גם לאוכלוסיית העצמאים בישראל יהיה חיסכון פנסיוני.

על פי התכנית שאמורה לעבור בחקיקה בכנסת, החל מה־1 בינואר יחויבו העצמאים להפקיד אחוז מסוים מהכנסתם החודשית לתכנית פנסיה בהתאם לרמת ההשתכרות שלהם. כדי להקטין את המעמסה הכספית על העצמאי פותח מודל לפיו העצמאים ישלמו הרבה פחות לביטוח לאומי. משרד האוצר הקציב 200 מיליון שקל לשנה בנושא זה. "משרד האוצר דואג כי גם ציבור העצמאים בישראל שלא נכלל בחוק פנסיה חובה, ייהנה מזכויות סוציאליות בסיסיות", אמר שר האוצר.

שר האוצר, משה כחלון
שר האוצר, משה כחלון

יו״ר ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים וסיעת "כולנו", ח"כ רועי פולקמן, הבטיח כי בסיעה ימשיכו בסיעה לדאוג לעצמאיים עם סיום חקיקת חוק "שוטף + 30" וחוק חובת המכרזים. נשיא להב, עו"ד רועי כהן, בירך על המהלך ההכרחי לדבריו שהגיע לאחר מאבק של שנים. נשיא לשכת יועצי המס, ירון גינדי הדגיש כי יש עוד עבודה רבה. "יש להשוות לחלוטין את ההגנות והתנאים הסוציאליים של העובדים העצמאיים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email