האוצר הבריטי מגבה מבטחי אירועים ב-750 מיליון ליש"ט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משרד האוצר הבריטי נחלץ לסייע למארגני אירועי מוסיקה, תרבות וכנסים כלכליים שנפגעו ממגפת הקורונה. הוא מעניק גיבוי פיננסי למבטחי האירועים האלה בסכום של 750 מיליון ליש"ט, תוך תיאום וסיוע של בנק לויד'ס.

תוכנית הסיוע,Live Events Reinsurance Scheme , נועדה לתת פתרון לתעשיית האירועים בבריטניה שהתקשתה להשיג פוליסות ביטוח אירועים בשל הקורונה. האוצר הבריטי החליט לשמש כמבטח משנה של מבטחי האירועים מספטמבר השנה ועד ספטמבר 2022. הכנסות ענף אירועי התרבות בבריטניה מוערך ב-70 מיליארד ליש"ט בשנה.

שר האוצר הבריטי ריסי סונק הסביר שתעשיית האירועים מעסיקה מאות אלפי עובדים ברחבי בריטניה ובכוונת המארגנים לפעול לקיומם לאחר ביטול מגבלות הקורונה. אולם, הוסיף השר, יש להם בעיה בהשגת הביטוח הדרוש ולכן הממשלה נחלצת לעזרתה במטרה לאושש את הכלכלה ולהגן על מקומות העבודה.


אפקט קורונה: קבוצת הביטוח "ציריך" נתבעת בכמיליארד דולר

רשת בתי חולים בפנסילבניה ארה"ב הגישה תביעת משפטית של מיליארד דולר כנגד המבטחת האמריקאית של קבוצת הביטוח ציריך. בתביעה נאמר כי היו לה הפסדים עסקיים בשל מגפת הקורונה, אבל המבטחת מסרבת לפצות אותה במלוא הסכום.

בניין ההנהלה של קבוצת הביטוח ציריך בגרמניה. צילום: shutterstock

רשת בתי החולים AHN, החולשת על 13 בתי חולים ברחבי ארה"ב, טוענת שהמבטחת AGLIC, חברה-בת של המבטחת ציריך, הקטינה את היקף הכיסוי הביטוחי ביחס לנזקי הרכוש והקיטון בהכנסה העסקית בשל הקורונה. הרשת מציינת שקיבלה פיצוי של 100 אלף דולר, בעוד שהנזקים וההפסדים הם הרבה יותר גדולים.

בתביעה נגד המבטחת מדווח שבין 15 במרץ 2020 ל-31 באוקטובר 2020 ההכנסות נטו קטנו ב-260 מיליון דולר. ברבעון השלישי של השנה רשמה הרשת הפסד של 17.9 מיליון דולר. הרשת מציינת שאלמלא הסיוע הממשלתי, ההפסד היה גדול יותר. הרשת מוסיפה בתביעה כי הפוליסה שנרכשה נועדה לכסות נזקים והפסדים ממגפה ונזקים לרכוש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email