האיחוד האירופאי מבצע רפורמה בביטוח רכב

בין הרפורמות המשמעותיות - תקנה שתקבע כי נפגעי תאונות דרכים יפוצו גם במקרה שהמבטח פשט את הרגל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נציבות האיחוד האירופאי מציעה שורה של רפורמות במטרה לחזק את חוקי ביטוח הרכב במדינות אירופה. בין הרפורמות המשמעותיות – תקנה שתקבע כי נפגעי תאונות דרכים יפוצו גם במקרה שהמבטח פשט את הרגל.

רפורמה נוספת בחוקי ביטוח הרכב נועדה להבטיח שאלה שיש להם היסטוריה בהגשת תביעות פיצוי במדינה אחרת באיחוד האירופי, יזכו ליחס דומה למבוטחים מקומיים במדינה אחרת של האיחוד. הדבר נועד למנוע אפליה בין מבוטחים ונפגעים בתאונות דרכים.

הרפורמה גם תקל על המאבק של השלטונות בנהגים הנוסעים ללא ביטוח. המטרה היא שהקנסות שיוטלו על הנהגים ללא כיסוי ביטוחי יהיו בסכומים דומים בכל מדינות האיחוד האירופי.

רפורמה נוספת היא האחדה של הכיסוי הביטוחי לנהגים במדינות האיחוד האירופי. תיקבע רמת פיצוי מינימלי לנפגעים בתאונות דרכים ולנזק שנגרם לרכב בתאונות. כיום יש פערים בסכומי הפיצוי המינימליים לנפגעים בתאונות דרכים.

צילום: shutterstock

טייקון הביטוח הסיני מערער על עונשו הכבד

טייקון הביטוח הסיני וו שיאוהוי, היו”ר המודח של ענקית הביטוח הסינית ‘אנבנג’, מערער על עונשו הכבד של 18 שנות מאסר בפועל בבית המשפט העליון הסיני. הערעור הוא חסר תקדים בהתנהלות בתי המשפט בסין.

מקורבי וו גייסו עורכי דין ידועים לניהול הערעור אשר יטענו, בין היתר, כי הוא אינו אשם בהונאה ובמעילה בקבוצת הביטוח שלו, כפי שטענה התביעה. בבית המשפט העליון בשנגחאי כבר נערכים למשפט.

בפסק הדין שניתן ב־13 במאי, נמצא וו בהונאת ביטוח שהכניסה לחברתו כ־115.2 מיליארד דולר בעקבות מכירת מוצרי השקעה לא חוקיים, זאת כדי לממן את פעילות חברת הביטוח ברכישת נכסים ברחבי העולם, כולל רכישת המלון היוקרתי וולדורף אסטוריה בניו־יורק. בעקבות חשיפת הפעילות הלא חוקית, ממשלת סין השתלטה על חברת הביטוח הגדולה והעבירה לידי נציגי רגולטור הביטוח את הניהול של החברה. היא עתה נערכת למכירה הדרגתית של הנכסים בחו”ל, כולל ההשקעות בחברות ביטוח ונדל”ן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email