"האיכות המקצועית והשירות שלנו הם הטובים ביותר בענף – מיליוני ישראלים מרוצים לא טועים"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ערב טוב סוכנות וסוכנים יקרים, יש ימים של לפני ויש ימים של אחרי. הימים האלו הם ימים של לפני. לפני בחירות גורליות, ימים של הבטחות ותוכניות מרחיקות לכת לעתיד המדינה, לעתיד כולנו. הימים האלו הם גם ימים שלפני החלטות והכרעות כבדות משקל בענף הביטוח.

בימים של לפני, אנחנו נערכים לימים הבאים, אני רוצה שכל סוכנת וסוכן ידעו כי יש לנו היום את העוצמה, הכוח ואת הכלים להתמודד עם כל האתגרים העומדים לפתחנו. אמרתי זאת בכנס הקודם, אני אומר זאת בכל הזדמנות – סוכני הביטוח היו פה גם בימים שלפני, ויהיו פה גם בימים שאחרי! הימים של לפני מחייבים אותנו בהיערכות מתאימה. אנחנו לא מחכים לתוצאות המדגם ב-22:00 בשלישי הבא.

כבר שבועות ארוכים שאנחנו עוברים מועמד אחר מועמד חורשים את המפלגות לאורך ולרוחב ומביאים בפניהם את עמדתנו לגבי ענף הביטוח בישראל. כבר עכשיו אנחנו מביאים בפניהם את הצעות החקיקה שלנו ואת השינויים הנדרשים לדעתנו. אני חייב לציין שיש לעמדות שלנו תומכים רבים בכל הקשת הפוליטית. החקיקה של לשכת סוכני הביטוח כבר מוכנה. הלובי שלנו בכנסת ערוך.

ראיתם את ראשי המפלגות שהיו בכנס הפיננסים לפני קצת יותר מחודש, שמעתם את הדברים הברורים שאמר משה כחלון בכנס של מחוז חיפה. רק בכנס הזה השבוע צפויים להיות כאן כ-15 חברי כנסת, שרים וראשי מפלגות.

חברות וחברים, אחרי הרבה שנים הגלגל מתחיל להסתובב לכיוון שלנו, של סוכני הביטוח. הלשכה היום היא גוף יוזם, דוחף, יש לנו מעמד פוליטי חזק, יש לנו כלים תקשורתיים, אנחנו לא מוותרים באף חזית ציבורית, אין זירה תקשורתית שאנחנו לא נוכחים בה, אין כלי תקשורת שאנחנו לא מגיעים אליהם (גם אם עוד לא שיכנענו את כולם – חכו, גם לזה נגיע).

בימים אלו אנחנו גם משיקים קמפיין חדש בדיגיטל וברשתות החברתיות שמנגיש את סוכני הביטוח לציבור. עד כה נרשמו 1,500 סוכנים להשתתף ואני קורא לכולכם להצטרף. זה יהיה הקמפיין השלישי של הלשכה והוא יהיה כל כולו פוזיטיבי, חדשני, דיגיטלי ומעורר השראה. מעמד סוכן הביטוח, התדמית התקשורתית והציבורית שלו, חשובים לא פחות מכל נושא אחר. בעניין הזה אנחנו לא מתכוונים לוותר לאף אחד.

בעוד שבועיים יגיע תהליך התביעה שהלשכה מנהלת נגד הביטוח הישיר ומסע ההכפשה המביש שלהם לישורת האחרונה, שבה אני נדרש לתת עדות של שמונה שעות. כן, שמונה שעות אודות אותו מסע פרסום נמוך שערך הביטוח הישיר נגדנו.

הביקורת שכבר הביע בית המשפט על הפרסומות האלו מצטרפת לביקורת החריפה, שנשמעה בכלי התקשורת על סוג כזה של השמצות. ואני אומר לכם: הפרסומות האלו לא יאריכו ימים. מה שהיה הוא לא שיהיה – מה שהיה הוא לא שיהיה! אנחנו ניצבים גם בימים של לפני החלטות והכרעות בענף הביטוח. בימים כאלו צריך להסתכל קדימה, לראות את העתיד ואת השינויים והתמורות שחלים בענף, להכין את עצמנו, ולא פחות חשוב מכך, להכין את דור העתיד של הענף לימים של אחרי.

הימים של אחרי ידרשו מאתנו הרבה יותר שקיפות בעבודה, כבר היום דורשים זאת מאתנו. להיות גלוי לא אומר לוותר על אף אחת מהזכויות שלנו, להפך. השקיפות היא התשובה הטובה ביותר לכל מי שרוצה להשמיץ אותנו, ולכל מי שמאמין לפרסומות האלף לילה ולילה שטוענות כי אפשר להסתדר בלי סוכן ביטוח. סוכנות וסוכנים יקרים, אנחנו והלקוחות שלנו, או כמו שאוהבים לקרוא לזה – "הצרכנים", נמצאים באותו מקום, באותו אינטרס, זאת האמת שלנו. אבל צדק לא צריך רק להיעשות, צדק צריך גם להראות. לכן אנחנו עומדים באומץ ואומרים:

  • האיכות המקצועית שלנו היא הטובה ביותר בענף.
  • השירות שלנו הוא הטוב ביותר בענף – מיליוני ישראלים מרוצים לא טועים!
  • אנחנו צריכים להיות מתוגמלים ללא קשר לדמי הניהול בכדי להתפרנס.

ומי שדורש מאתנו שקיפות מלאה אנחנו אומרים לו אהלן וסהלן. כמו כולם, גם סוכני הביטוח חוששים לעתים משינויים, ובצדק. מדובר במקצוע שלנו, בפרנסה שלנו, בלקוחות שלנו. אבל מי שדואג לימים של אחרי חייב להכין את עצמו בימים של לפני.

אנחנו התחלנו בשבועות האחרונים בתהליך מאוד מאוד משמעותי שנקרא סוכן הביטוח 2030. בתהליך נבחן את מקומו של סוכן הביטוח בעולם העסקים העתידי:

  • אילו מוצרים חדשים ייכנסו לענף
  • אילו כלים יצטרך סוכן הביטוח לאמץ לעצמו
  • חלוקת זמן העבודה והמכירות של כל סוכן
  • כבר בימים הקרובים נשיק מיזם חדש, מיזם שלנו של סוכני הביטוח, שעוסק בגיל השלישי וייתן מענה לכל סוכן שירצה להצטרף.

התעקשתי שהתהליך הזה יעבור את כל הסוכנים בישראל, לא יהיה סוכן אחד שלא יקבל את השאלונים בדואר, במייל ובסמס, לא יהיה סוכן אחד שירצה להיות שותף, שיש לו מה להגיד ומה לתרום ולא נגיע אליו. אני מאוד שמח על היענות הסוכנים לתהליך, כבר בכנס הזה נרשמו מאות סוכנים לשולחנות העגולים ולקבוצות המיקוד.

כשנסיים את התהליך הזה ניקח את התוצאות שלו ונצא לתהליך של יישום בכדי שלכל סוכנת וסוכן יהיו את הכלים להכין את עצמו לעתיד. זה התפקיד שלנו וזו המחויבות שלנו. אני מבטיח שמסקנות התהליך לא יישארו במגירה.

אני מכיר כל אחת ואחד שיושבים פה באולם, אני מכיר ומוקיר את הפרגון שלכם ואני שומע את העצות והערות שלכם, אבל תדעו לכם שהכי הרבה אני אוהב את התלונות על כמות הסמסים והמיילים. כשאני שומע את המשפט: "שיגעתם אותנו עם כל המידע הזה", אני מבסוט.

אני אומר את הדברים האלו כי עובר על הלשכה תהליך מדהים בחודשים האחרונים. אני גאה לומר כי התהליכים שעוברים על הלשכה הם לא פחות ממדהימים. מאות פעילים, חדשים וותיקים שעובדים קשה בכדי שתהיה לנו לשכה תוססת, פעילה שנותנת שירות מצוין לכל הסוכנים, במערכת העדכונים, הפקת אירועים מקצועיים, נגישות לציבור הסוכנים. שידרגנו את איכות הפעילות מול הלקוח. המערכת המשפטית שלנו שמטפלת בכל תלונה של סוכן השתדרגה, המענה שלנו לסוכני ביטוח הרבה יותר טוב.

מגיעות הרבה תודה ומחיאות כפיים לכל הפעילים שהופכים את הלשכה הזו לעוצמה שאי אפשר יהיה לעמוד מולה. אני מבקש לברך את מאיר שביט, מנכ"ל איגוד חברות הביטוח, ולומר לך את מה שאמרו גדולים ממני – נחיה בשותפות כאילו אין בינינו מחלוקות, ונמצה את המחלוקות כאילו אין בינינו שותפות. לשכת סוכני ביטוח בישראל וההתאחדות מקיימות שותפות מזה 75 שנה, ונמשיך לקיים את השותפות הזו 75 שנה נוספות.

אני מבקש לנצל את ההזדמנות בכדי לברך את מנכ"ל הלשכה הנכנס, רענן שמחי. רענן, עומד בפניך אתגר עצום. אלפי סוכנים בישראל מצפים מאתנו לשירות מעולה ולנגישות מלאה. הדברים שאנו עושים, גם אם נראים לנו הכי חשובים – לא שווים דבר, אם הם לא יגיעו לכל סוכנת וסוכן. יש לנו את הגיבוי הציבורי והכי חשוב – אנחנו מאוחדים ואנחנו מוכנים היטב לימים של אחרי.

בהזדמנות זו של התכנסות רבת המשתתפים של חברי הלשכה, אני מבקש להוסיף ולציין עוד פרט חשוב אחד. במסגרת הכנס ובמעמד זה, אנו נפרדים ממי שהיה מנכ"ל הלשכה, במשך כ-24 שנים, חברנו – מוטי קינן. אני יודע מוטי, שכבר ערכו לך כמה טקסי פרידה, אבל בכל זאת, גם במעמד זה אנחנו מבקשים להיפרד ממך בדרך חגיגית ומיוחדת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email